Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2017, 21:10

autor: AlexB

Heroes & Generals ma już 10 milionów zarejestrowanych użytkowników

Studio Reto-Moto pochwaliło się, że jego czołowa gra, Heroes & Generals, ma już 10 milionów zarejestrowanych użytkowników. Z tej okazji twórcy przygotowali specjalne wyzwania.

HEROES & GENERALS W SKRÓCIE:
  • MMO FPS duńskiego studia Reto-Moto, w którego skład wchodzą między innymi byli pracownicy Io-Interactive;
  • premiera: 23 września 2016;
  • liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła właśnie 10 milionów.

Heroes & Generals, popularny MMO FPS stworzony przez studio Reto-Moto, miał oficjalną premierę wyłącznie na PC 23 września 2016 roku. Debiut na rynku poprzedzały kilkuletnie otwarte testy. Przez ten czas wokół gry zebrała się spora społeczność. Pod koniec fazy Wczesnego Dostępu bawiło się ponad 8 milionów ludzi. Dziś ogłoszono, że zarejestrowało się już 10 milionów użytkowników. Informacja ta była okazją do złożenia podziękowań. Jacob Andersen, jeden z głównych deweloperów, wyraził ogromną wdzięczność za pomoc w osiągnięciu tego kamienia milowego. Zaznaczył on również, że premiera Heroes & Generals była zaledwie początkiem i w 2017 roku tytuł otrzyma mnóstwo aktualizacji usprawniających rozgrywkę. W planach są między innymi nowe modele samolotów i pojazdów bojowych. Przygotowywane są również świeże mapy.

Heroes & Generals ma już 10 milionów zarejestrowanych użytkowników - ilustracja #1

Z okazji osiągnięcia tak wysokiej liczby zarejestrowanych graczy, w Heroes & Generals pojawiło się dziesięć wyzwań, za wykonanie których można otrzymać w sumie 10 milionów kredytów do wydania na nowe bronie, pojazdy, ulepszenia itp. Okres, przez który owe specjalne zadania będą dostępne, to 10 dni, począwszy od dziś. O tym, na czym dokładnie one polegają, można przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie produkcji.

Heroes & Generals należy do gatunku MMO FPS. Jej akcja dzieje się podczas II wojny światowej. Rozgrywka podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym, strategicznym, gracze spędzają czas nad dwuwymiarową mapą Europy i wybierają, w którym miejscu ma nastąpić kolejny atak. Gdy wojska zostaną wysłane, rozpoczyna się drugi etap skupiający się na rozgrywce FPS, przypominającej nieco serię Battlefield. Ambicją twórców było w miarę realistyczne oddanie działań wojennych, dlatego obok umiejętności strzeleckich należy wykazać się również zdolnością do współpracy i zmysłem taktycznym.