Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Left 4 Dead 2: The Sacrifice (PC)

Left 4 Dead 2: The Sacrifice

Drugi dodatek DLC do bestsellerowej, kooperacyjnej strzelanki Left 4 Dead 2 firmy Valve.

To jest dodatek do gry Left 4 Dead 2.

Akcji | FPP | survival horror | zombie | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Okładka Left 4 Dead 2: The Sacrifice (PC)

data premiery gry:

5paź2010

PC X360

The Sacrifice to dodatek do gier Left 4 Dead i Left 4 Dead 2. Rozszerzenie jest kompatybilne z obiema odsłonami serii i stanowi prequel względem innego DLC - The Passing. Za przygotowanie produkcji odpowiada studio Valve. Sam Left 4 Dead to kooperatywna strzelanka o zombie, w której czwórka graczy stara się przetrwać ataki nieumarłych potworów. Całość została zaprojektowana głównie z myślą o multiplayerze, aczkolwiek możliwa jest też zabawa samodzielna z botami.

W rozszerzeniu wcielamy się w ocalonych z pierwszej części serii, którzy przedostają się na południe Stanów Zjednoczonych. Grupę czeka nie lada przeprawa, gdyż zombie stają się coraz bardziej agresywne, a ich liczba stale rośnie. To oznacza, że w dramatycznym finale jeden z bohaterów być może będzie musiał poświęcić swoje życie dla grupy. Oczywiście to gracze mogą zdecydować, która z postaci złoży najwyższą ofiarę.

Dodatek The Sacrifice jest dostępny zarówno dla pierwszej jak i drugiej odsłony serii, jednak poszczególne wersje różnią się od siebie. Posiadacze Left 4 Dead otrzymują całą kampanię Sacrifice z mapami, które można rozegrać również w trybach Versus i Survival. Miłośnicy Left 4 Dead 2 dostają tę samą kampanię oraz bonusowo zestaw misji znany jako No Mercy (popularny fragment „jedynki”). Oba elementy są kompatybilne z trybami Versus, Survival i Scavenge oraz zawierają bronie dostępne tylko w Left 4 Dead 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 207 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Left 4 Dead 2: The Sacrifice

Klasyfikacja PEGI Left 4 Dead 2: The Sacrifice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Left 4 Dead 2: The Sacrifice

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 7.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7

eJay Ekspert 18 stycznia 2011

Ocena The Sacrifice sprawia mi pewien problem. Podobnie jak przy okazji The Passing muszę wspomnieć o sporej zalecie, jaką jest cena dodatku, a raczej jej brak. Od Valve oczekiwałem jednak pełnego profesjonalizmu, zaangażowania, a otrzymałem przeciętnie prezentujący się pack z nowymi mapkami.

5.5
Trwają prace nad trzecim dodatkiem DLC do gry Left 4 Dead 2

wiadomość17 lutego 2011

Na oficjalnym blogu serii Left 4 Dead pojawiła się informacja o planowanym kolejnym dodatku typu DLC do drugiej części popularnego FPS-a. Tym razem jednak firma Valve Software nie zamierza wprowadzać rozbudowanych wątków fabularnych. Pojawią się za to cztery kampanie, z których najciekawiej zapowiada się Cold Stream autorstwa Matthew Lourdeleta.

The Sacrifice – nowe DLC do serii Left 4 Dead i promocja na Steamie
The Sacrifice – nowe DLC do serii Left 4 Dead i promocja na Steamie

wiadomość6 października 2010

Firma Valve opublikowała za pośrednictwem systemu dystrybucji cyfrowej Steam najnowszy dodatek do obu części kooperatywnej gry akcji Left 4 Dead. DLC zatytułowany The Sacrifice wydany został wraz z aktualizacją (lista zmian) i wersją gry przeznaczoną na platformę Mac.

PC
X360