Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2010, 09:20

autor: Sarge

Lokalizacje 2.0 - zapowiedziano kolejnych 10 gier po polsku

Projekt Lokalizacje 2.0 wystartował w zeszłym roku i ma na celu wprowadzać na polski rynek w pełni przetłumaczone produkcje przeznaczone na konsole firmy Sony. Jak do tej pory (patrząc np. na Uncharted 2: Among Thieves czy God of War III) akcję można zaliczać do sukcesów, dlatego też rodzimy oddział Sony podzielił się z nami listą nowych tytułów jakie w najbliższym czasie zostaną spolszczone.

Projekt Lokalizacje 2.0 wystartował w zeszłym roku i ma na celu wprowadzać na polski rynek w pełni przetłumaczone produkcje przeznaczone na konsole firmy Sony. Jak do tej pory (patrząc np. na Uncharted 2: Among Thieves czy God of War III) projekt można zaliczać do sukcesów, dlatego też rodzimy oddział Sony podzielił się z nami listą nowych tytułów jakie w najbliższym czasie zostaną spolszczone.

Jak wiadomo, we wrześniu do sprzedaży trafią kontrolery PlayStation Move, w związku z czym przygotowywane są odpowiednie pozycje mające zapewnić wsparcie nowego sprzętu już na starcie. Tak jak można się było spodziewać, właśnie te produkcje będą w najbliższym czasie priorytetem jeśli chodzi o polskie wersje na PlayStation 3.

Lokalizacje 2.0 - zapowiedziano kolejnych 10 gier po polsku - ilustracja #1

W tej chwili aż siedem z dziesięciu zapowiedzianych gier będzie obsługiwało PlayStation Move, z czego tylko w dwóch będzie to opcjonalne rozwiązanie – reszta będzie wymagać nowych kontrolerów. Pełną listę lokalizowanych pozycji znajdziecie poniżej:

Gry wykorzystujące PS Move:

  • Sports Champions (PlayStation 3)
  • Start the Party! (PlayStation 3)
  • The Fight (PlayStation 3)
  • The Shoot (PlayStation 3)
  • TV Superstars (PlayStation 3)
  • LittleBigPlanet 2 (PlayStation 3) – wsparcie PS Move jako opcja
  • Socom: Polskie Siły Specjalne (PlayStation 3) - wsparcie PS Move jako opcja

Pozostałe pozycje:

  • God of War: Duch Sparty (PlayStation Portable)
  • Gran Turismo 5 (PlayStation 3)
  • Motorstorm Apokalipsa (PlayStation 3)

W lokalizacje poszczególnych tytułów po raz kolejny zaangażowane zostały znane osobistości. Póki co konkretnych nazwisk nie ujawniono, ale jak twierdzi Krzysztof Papliński z Sony Computer Entertainment Polska, będą to „bardzo silne, rozpoznawalne osobowości” . W związku z tym, że część gier wspiera premierę całkiem nowych kontrolerów, do prac zaangażowano również osoby nie kojarzone tradycyjnie z grami wideo.

Lokalizacje 2.0 - zapowiedziano kolejnych 10 gier po polsku - ilustracja #2

Szczegółów na temat poszczególnych propozycji mamy się dowiadywać w ciągu najbliższych tygodni zaczynając od dzisiaj. W najbliższym czasie spodziewamy się więc konkretnych wiadomości na temat wszystkich lokalizacji i zaprezentowania nazwisk dubbingujących aktorów.

Wielu polskich graczy będzie też zapewne interesowała informacja, czy polskie wersje będą narzucone odgórnie, czy dostaniemy wybór między kilkoma językami. Pierwsze lokalizacje Sony (np. inFamous) nie oferowały opcji zmiany polskich głosów choćby na angielskie, ale już kolejne (m.in. Uncharted 2: Among Thieves, God of War III) dawały taką możliwość. Jednocześnie mówiło się o tym, że w miarę możliwości kolejne tłumaczenia będą podążały tropem tych ostatnich produkcji. Czekamy zatem na wiadomość, jak to będzie wyglądało w najbliższych przypadkach.