Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2010, 08:25

autor: Adrian Werner

Zapwiedziano Contagion - nową grę twórców moda Zombie Panic! Source

Mam doskonałe wieści dla wszystkich graczy, którym do gustu przypadła modyfikacja Zombie Panic! Source. Twórcy tego moda ogłosili właśnie, że trwają prace nad jego duchowym spadkobiercą. Projekt nazwany został Contagion i będzie pełnowymiarową komercyjną grą niezależną.

Mam doskonałe wieści dla wszystkich graczy, którym do gustu przypadła modyfikacja Zombie Panic! Source. Twórcy tego moda ogłosili właśnie, że trwają prace nad jego duchowym spadkobiercą. Projekt nazwany został Contagion i będzie pełnowymiarową komercyjną grą niezależną.

 

Zapwiedziano Contagion - nową grę twórców moda Zombie Panic! Source - ilustracja #1

 

Contagion, podobnie jak poprzednik koncentrować się będzie na starciach z zombiakami. Powrócą również Eugene oraz Marcus - bohaterowie znani z moda, którzy są prawdziwymi specjalistami w pozbawianiu nieumarłych chęci i możliwości dalszego poruszania się. Contagion ma posiadać ciężką atmosferę i rozbudowaną fabułę. Zostaniemy rzuceni w sam środek wybuchu infekcji przemieniającej zwykłych ludzi w potwory i naszym głównym celem ma być po prostu przeżycie. Nie będzie to łatwe, gdyż wzorem klasycznych survival-horror'ów skrzynie z amunicją nie będą częstym widokiem i każdy nabój ma być na wagę złota.

Twórcy obiecują, że Contagion nie okaże się kolejną schematyczną grą o tej tematyce. Podczas przygody przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko z klasycznymi zombiakami, ale również z nietypowymi ich odmianami. Przedsmak tego daje krótki filmik promocyjnym, na którym pokazany jest nadgniły szczeniak. Poza tym standardowo zapowiadany jest duży arsenał narzędzi mordu oraz klimatyczny soundtrack pomagający w głębszym wciągnięciu gracza do wnętrza świata gry. Całość zbudowana zostanie o najnowszą wersję silnika Source i wyposażona będzie zarówno w tryb multiplayer, jak i pełnowymiarową kampanię singleplayer. Zwłaszcza to ostatnie cieszy, ponieważ większość komercyjnych gier będących kontynuacjami modów ogranicza się wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych.

 

Zapwiedziano Contagion - nową grę twórców moda Zombie Panic! Source - ilustracja #2

 

Przypomnijmy, że samo Zombie Panic! Source to sequel udanej modyfikacji z czasów pierwszego Half-Life. Kontynuacja przeznaczona do wykorzystania z Half-Life 2 wypuszczona została w grudniu 2007 roku i od razu zdobyła olbrzymią popularność. A warto pamiętać, że wtedy do premiery Left 4 Dead (gry, która na dobre zapoczątkowała modę na wirtualne zombiaki) było jeszcze daleko. Zombie Panic! Source posiada cztery tryby zabawy, od prostego Survival mode (gramy do wybicia wszystkich przeciwników), aż po Objective mode, w którym zwycięstwo gwarantuje jedynie wypełnianie przydzielonych zadań. Ciekawym elementem mechaniki jest wzięcie pod uwagę wagi broni i amunicji. Im więcej żelastwa ze sobą targamy, tym wolniejsza jest nasza postać, dzięki czemu gracze nie mogą biegać z całym arsenałem na placach. Należy się spodziewać, że w Contagion znajdzie się przynajmniej część tych rozwiązań i trybów.

Twórcy nie podali na razie ile kosztować będzie skończona gra, ani kiedy nastąpić ma jej premiera. Obiecali jednak, że już wkrótce rozpoczną się pierwsze testy alpha. Ponadto, warto pamiętać, że Zombie Panic! Source był jednym z pierwszych modów korzystających z dobrodziejstw systemu Steamworks, więc zapewne również Contagion będzie z nim współpracować. Na razie polecamy udanie się na oficjalną stronę, gdzie znajdziecie artworki oraz krótkie filmiki pokazujące wczesne projekty postaci.