Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Contagion (PC)

Contagion PC

Strzelanka pierwszoosobowa w konwencji horroru, w której przenosimy się do świata opanowanego przez zombie. Produkcja powstała na bazie modyfikacji Zombie Panic! Source. Podczas zabawy walczymy z nieumarłymi w kampanii solowej lub trybie multiplayer.

Akcji | FPP | zombie | horror | strzelanki

PC Windows
Okładka Contagion (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia2014

Contagion to zrobiony w konwencji horroru FPS. Jest to pierwszy komercyjny projekt Monochrome Games – zespołu znanego ze stworzenia popularnego moda Zombie Panic! Source.

Gra jest duchowym spadkobiercą wspomnianej modyfikacji i podobnie jak ona koncentruje się na starciach z głodnymi ludzkich mózgów zombiakami. Jako głowni aktorzy tego dramatu występują Eugene oraz Marcus - bohaterowie znani z moda, którzy są prawdziwymi specjalistami w pozbawianiu nieumarłych chęci i możliwości dalszego poruszania się.

Contagion wyposażono w ciężką atmosferę i rozbudowaną fabułę. Zostajemy rzuceni w sam środek wybuchu infekcji przemieniającej zwykłych ludzi w potwory i naszym głównym celem jest po prostu przeżycie. Nie będzie to łatwe, gdyż wzorem klasycznych survival-horror'ów skrzynie z amunicją nie są tu częstym widokiem i każdy nabój jest na wagę złota. Podczas przygody przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko z klasycznymi zombiakami, ale również z nietypowymi ich odmianami (w tym m.in. nadgniłymi szczeniakami).

Realizację misji ułatwia duży arsenał narzędzi mordu, a zabawę umila klimatyczny soundtrack pomagający w głębszym wciągnięciu gracza do wnętrza świata gry. Całość zbudowana została w oparciu o najnowszą wersję silnika Source i wyposażona jest zarówno w tryb multiplayer, jak i pełnowymiarową kampanię singleplayer. Zwłaszcza to ostatnie cieszy, ponieważ większość komercyjnych gier będących kontynuacjami modów ogranicza się wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Contagion

18+

Wymagania sprzętowe Contagion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.0 GHz
  • 512 GB RAM (1 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zapwiedziano Contagion - nową grę twórców moda Zombie Panic! Source
Zapwiedziano Contagion - nową grę twórców moda Zombie Panic! Source

wiadomość9 sierpnia 2010

Mam doskonałe wieści dla wszystkich graczy, którym do gustu przypadła modyfikacja Zombie Panic! Source. Twórcy tego moda ogłosili właśnie, że trwają prace nad jego duchowym spadkobiercą. Projekt nazwany został Contagion i będzie pełnowymiarową komercyjną grą niezależną.