Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Contagion (PC)
OkładkaContagion (PC)

Contagion PC

Strzelanka pierwszoosobowa w konwencji horroru, w której przenosimy się do świata opanowanego przez zombie. Produkcja powstała na bazie modyfikacji Zombie Panic! Source. Podczas zabawy walczymy z nieumarłymi w kampanii solowej lub trybie multiplayer.

Akcji | FPP | zombie | horror | strzelanki

Contagion Premiera PC

12kwietnia2014

producent: Monochrome Games wydawca: Monochrome Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Contagion to zrobiony w konwencji horroru FPS. Jest to pierwszy komercyjny projekt Monochrome Games – zespołu znanego ze stworzenia popularnego moda Zombie Panic! Source.

Gra jest duchowym spadkobiercą wspomnianej modyfikacji i podobnie jak ona koncentruje się na starciach z głodnymi ludzkich mózgów zombiakami. Jako głowni aktorzy tego dramatu występują Eugene oraz Marcus - bohaterowie znani z moda, którzy są prawdziwymi specjalistami w pozbawianiu nieumarłych chęci i możliwości dalszego poruszania się.

Contagion wyposażono w ciężką atmosferę i rozbudowaną fabułę. Zostajemy rzuceni w sam środek wybuchu infekcji przemieniającej zwykłych ludzi w potwory i naszym głównym celem jest po prostu przeżycie. Nie będzie to łatwe, gdyż wzorem klasycznych survival-horror'ów skrzynie z amunicją nie są tu częstym widokiem i każdy nabój jest na wagę złota. Podczas przygody przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko z klasycznymi zombiakami, ale również z nietypowymi ich odmianami (w tym m.in. nadgniłymi szczeniakami).

Realizację misji ułatwia duży arsenał narzędzi mordu, a zabawę umila klimatyczny soundtrack pomagający w głębszym wciągnięciu gracza do wnętrza świata gry. Całość zbudowana została w oparciu o najnowszą wersję silnika Source i wyposażona jest zarówno w tryb multiplayer, jak i pełnowymiarową kampanię singleplayer. Zwłaszcza to ostatnie cieszy, ponieważ większość komercyjnych gier będących kontynuacjami modów ogranicza się wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Contagion: 18+

Contagion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.0 GHz
  • 512 GB RAM (1 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7