Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2011, 14:05

Wieści ze świata (Crysis 2, LittleBigPlanet 2, SSX: Deadly Descents) 4/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o reklamie Sony Ericsson Xperia Play, dodatkowym poziomie w demie Crysis 2, nadciągającej aktualizacji LittleBigPlanet 2, a także zbliżających się premierach oryginalnych gier Swarm i Stacking. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o reklamie Sony Ericsson Xperia Play, dodatkowym poziomie w demie Crysis 2, nadciągającej aktualizacji LittleBigPlanet 2, a także zbliżających się premierach oryginalnych gier Swarm i Stacking. Zapraszamy do lektury.

Sony Ericsson Xperia Play

Serwis Droidnytt opublikował na łamach YouTube’a reklamę telefonu Sony Ericsson Xperia Play (znanego szerzej pod nieoficjalną nazwą PlayStation Phone). To już kolejny wyciek materiału promocyjnego, poświęconego temu urządzeniu.

Rift

Osoby, które do 1 marca zdecydują się na złożenie przedpremierowego zamówienia na grę MMO RIFT za sprawą Steama (49,99 euro), otrzymają w ramach prezentu dodatkowe przedmioty do strzelaniny sieciowej Team Fortress 2. Znajdą się wśród nich dwie bronie (Sharpened Volcano Fragment oraz the Sun-on-a-stick), a także „nakrycie głowy” Well Spun (do odblokowania po zdobyciu jednego z nowych Osiągnięć). Więcej szczegółów znajdziecie pod tym adresem.

Wieści ze świata (Crysis 2, LittleBigPlanet 2, SSX: Deadly Descents) 4/02/11 - ilustracja #1

SSX: Deadly Descents

Gra snowboardowa SSX: Deadly Descents zrobi użytek z technologii 3D. Ponadto z informacji ujawnionych w najnowszym wydaniu PlayStation 3 Magazine wynika, że gracze w nowej produkcji EA Sports otrzymają do dyspozycji około 200 miejscówek, przygotowanych na podstawie prawdziwych danych topograficznych NASA. SSX: Deadly Descents zostanie wydane w tym roku na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Crysis 2

Mimo że oficjalnie demo gry Crysis 2, udostępnione na Xboksie 360, zawiera tylko jedną mapę, niektórzy gracze otrzymali szansę sprawdzenia w akcji jeszcze jednej lokacji – Pier 17. Celowy zabieg studia Crytek miał pomóc mu w wykryciu i usunięciu błędów, a także lepszym zbalansowaniu rozgrywki. Poniżej zamieszczamy film prezentujący mapkę w akcji. Trzeba przyznać, że prezentuje się ona bardzo ciekawie.

The Conduit

Studio High Voltage Software poinformowało, że pracuje nad przeniesieniem swojego autorskiego silnika graficznego Conduit 2 Engine z Wii na Nintendo 3DS. Automatycznie doprowadziło to do pojawienia się spekulacji, sugerujących, że producent tworzy jednocześnie specjalną odsłonę serii strzelanin FPP The Conduit, dedykowaną nowej konsoli przenośnej Nintendo. Twórcy jednak nie potwierdzają tych informacji. Przypominamy, że na Wii trafiła jak dotąd tylko jedna odsłona The Conduit. Druga zadebiutuje w kwietniu tego roku.

LittleBigPlanet 2

Nadciągająca aktualizacja do gry LittleBigPlanet 2 wprowadzi nie tylko wsparcie dla kontrolera PlayStation Move, ale również nowe poziomy, dzięki którym gracze sprawdzą w akcji nowy system sterowania. Póki co nie wiemy jednak, kiedy update ujrzy światło dzienne.

Swarm

Logiczno-zręcznościowa gra Swarm – najnowsze dzieło studia Hothead Games, twórców marki Deathspank – trafi do sprzedaży za sprawą dystrybucji cyfrowej w przyszłym miesiącu. Produkcja zostanie wydana na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Przejmiemy w niej kontrolę nad 50 nieustraszonymi potworkami (tzw. Swarmites), które będą gotowe poświęcić życie dla dobra sprawy. Podopieczni gracza otrzymają cały wachlarz zachowań – będą biegać, obijać się o przedmioty, skakać, popychać i rzucać – a dany poziom zostanie zaliczony jeśli tylko uda nam się zachować co najmniej jednego Swarmite’a przy życiu.

Stacking

9 lutego amerykańscy posiadacze abonamentu PlayStation Plus otrzymają w jego ramach bezpłatny dostęp do Stacking – nowej produkcji Tima Schafera. Dla Europy podobna promocja póki co nie została zapowiedziana. W tej niecodziennej grze wcielimy się w niejakiego Charliego, najmniejszego reprezentanta matrioszek na świecie, który wyruszy na ratunek swojej rodzinie. Do naszej dyspozycji oddany zostanie nietypowy świat (zaludniony przez rosyjskie lalki), cechujący się dopieszczoną oprawą audiowizualną (korzystającą z silnika Brutal Legend). Pozostali użytkownicy PlayStation 3 zapłacą za Stacking około 13 euro. Gra zostanie również udostępniona na Xboksie 360, w cenie 1200 punktów Microsoftu.

Wieści ze świata (Crysis 2, LittleBigPlanet 2, SSX: Deadly Descents) 4/02/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Resistance 3

inFamous 2

The UnderGarden

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Crysis 2 - Be Strong

Dark Souls

CrimeCraft - Bleedout Trailer #6

Defenders of Ardania - Teaser Trailer

Dynasty Warriors 7

Yakuza 4 - Hostess Trailer

Deus Ex: Bunt Ludzkości - trailer #2 (PL)

Anarchy Reigns - postacie: Sasha

Anarchy Reigns - postacie: Bull

The Sims 3: Impreza w plenerze – akcesoria

inFamous 2 - cinematic

Darkspore - edycja limitowana

gry