Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka The UnderGarden (PC)

The UnderGarden

The UnderGarden to niekonwencjonalna platformówka z elementami logicznymi stworzona przez studio Artech Digital Entertainments. Akcja gry toczy się w podwodnym ogrodzie, a zadaniem graczy jest odszukanie członków zespołu muzycznego.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja

Okładka The UnderGarden (PC)

data premiery gry:

10lis2010

PC X360

1lut2011

PS3

The UnderGarden to casualowa fuzja platformówki z grą logiczną, w której zadaniem gracza jest eksplorowanie podwodnego ogrodu w poszukiwaniu członków zespołu muzycznego. Tytuł ten jest dziełem eksperymentalnego oddziału studia Artech, tego samego, które stało za wyprodukowaniem Aces of Galaxy.

W grze poruszamy się w dwóch wymiarach, eksplorując wypełniony sekretami podwodny ogród niczym w platformówce. Po drodze zbieramy pyłek kwiatowy, powodujący u roślin błyskawiczny wzrost. Cały wirtualny świat podlega rzeczywistym prawom fizyki, co jest istotne przy rozwiązywaniu wielu napotykanych zagadek. Przykładowo, by otworzyć przejście konieczne jest odpowiednie obciążenie platformy. Dokonujemy tego nasionami, zdobytymi od potraktowanego pyłkiem kwiatu.

Wraz z postępami w grze odnajdujemy kolejnych muzyków z naszego zespołu i wykorzystujemy ich możliwości do wpływania dźwiękami na otaczające nas rośliny. The UnderGarden oferuje dwadzieścia różnorodnych poziomów, które zostały zaprojektowane tak, by zrelaksować gracza.

Podwodnego ogrodu nie musimy zwiedzać samotnie, ponieważ autorzy zadbali o tryb kooperacyjny, w którym dwóch graczy bierze udział w zabawie na jednym ekranie. Całość gry utrzymana jest w oryginalnym i bardzo urokliwym stylu graficznym, a dodatkowe atrakcje zapewniają imponujące efekty cząsteczkowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 7,2 / 10 na podstawie 30 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5,7 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do The UnderGarden

Klasyfikacja PEGI The UnderGarden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The UnderGarden

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC
X360
PS3