Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2011, 14:02

Wieści ze świata (XCOM, Final Fantasy, Shenmue) 1/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskiej becie Black Prophecy, dewelopingu kontrowersyjnego wznowienia XCOM, sprzedaży Super Meat Boy’a, a także wstrzymaniu prac nad platformą Jungle. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskiej becie Black Prophecy, dewelopingu kontrowersyjnego wznowienia XCOM, sprzedaży Super Meat Boy’a, a także wstrzymaniu prac nad platformą Jungle. Zapraszamy do lektury.

Black Prophecy

Wystartowały europejskie beta testy kosmicznej gry MMO Black Prophecy. Aby do nich przystąpić należy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej produkcji, a następnie pobrać i zainstalować jej klienta. Zmagania można toczyć na serwerze anglo- i niemieckojęzycznym.

Wieści ze świata (XCOM, Final Fantasy, Shenmue) 1/03/11 - ilustracja #1

Shenmue

Yu Suzuki, legendarny twórca gier (Shenmue, Ferrari F355, Virtua Fighter), oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu Gamasutra, że jego najnowsze dziecko – Shenmue Town, dostępne dotąd tylko na japońskie komórki – najprawdopodobniej zostanie przeniesione na iPhone’a i smartfony wyposażone w system Android. Suzuki nie chciał jednak zdradzić, czy oznacza to możliwość wydania gry na Zachodzie.

XCOM

Firma 2K Games postanowiła zabrać głos w sprawie ubiegłotygodniowych doniesień o zmianach w procesie dewelopingu gry XCOM. Wydawca potwierdził tym samym odejście Martina Slatera, dotychczasowego szefa 2K Australia, ale jednocześnie zaprzeczył jakoby projekt produkcji uległ jakimkolwiek przeobrażeniom. Przypominamy, że do premiery XCOM ma dojść w 2012 roku fiskalnym (kwiecień 2011 – marzec 2012) w wersjach na PC i Xboksa 360.

Final Fantasy IV

22 kwietnia do europejskich sklepów trafi specjalna edycja wznowienia gry Final Fantasy IV na PSP. W skład Final Fantasy IV Complete Collection wejdzie oprócz niej także kontynuacja (Final Fantasy IV: The After Years, wydane oryginalnie na telefony komórkowe, a następnie także na Wii). W obu przypadkach gracze otrzymają dostęp do specjalnych galerii, a ich strona wizualna zostanie odpowiednio podrasowana (dojdą m.in. renderowane przerywniki).

Stacking

Firma THQ potwierdziła, że gra przygodowa Stacking autorstwa studia Double Fine (wydana w cyfrowej wersji na początku lutego na Xboksa 360 i PlayStation 3) otrzyma już niedługo pierwszy dodatek DLC. Szczegóły poznamy wkrótce.

Wieści ze świata (XCOM, Final Fantasy, Shenmue) 1/03/11 - ilustracja #2

Team Meat

Tommy Refenes i Edmund McMillen ze studia Team Meat potwierdzili, że popularny niezależny producent uzyskał dostęp do narzędzi pozwalających tworzyć gry na Nintendo 3DS. Jednocześnie podczas GDC 2011 ujawniona została sprzedaż przygód Super Meat Boy’a – w ciągu kilku miesięcy posiadacze Xboksa 360 (XBLA) i PC (Steam) zakupili ponad 400 tysięcy egzemplarzy tej niezwykle wciągającej platformówki.

Milo & Kate

Projekt o tytule Milo & Kate – przedstawiony i sygnowany przez samego Petera Molynuex – miał zademonstrować nam najlepsze cechy kontrolera Kinect. W ostatecznym rozrachunku produkcja nie wyszła jednak poza kategorię dema technologicznego. W serwisie Vimeo opublikowany został właśnie filmik dokumentujący proces jego powstawania.

Panasonic/Jungle

Koncern Panasonic podjął decyzję o wstrzymaniu prac nad platformą przenośną Jungle, o której usłyszeliśmy po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku. Jej głównym powodem są rzekomo zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie na rynku sprzętu do grania.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Anarchy Reigns

Black Prophecy

Cities in Motion

Crusader Kings II

Serious Sam 3

Defenders of Ardania

Hearts of Iron III: For the Motherland

King Arthur II

Magicka

NASCAR 2011: The Game

Pirates of Black Cove

Portal 2

Pride of Nations

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Bulletstorm - tryb multiplayer Gramy!

Jesteśmy na Game Developers Conference video relacja

The Sims: Średniowiecze - Web Series #2 (PL)

The Sims: Średniowiecze - Web Series #3 (PL)

Knights Contract

Ninja Gaiden 3

WWE All Stars

gry