Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Pirates of Black Cove (PC)

Pirates of Black Cove PC

Mieszanka gatunków RTS i RPG pozwalająca zakosztować życia kapitana statku pirackiego. Zaczynamy od wyboru statku i skompletowania załogi.

Przygodowe | RTS | piraci | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Pirates of Black Cove (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2sierpnia2011

Pirates of Black Cove to przygodowa gra akcji, w której obejmujemy dowództwo nad załogą złożoną z piratów. Za produkcję odpowiada fiński zespół Nitro Games, czyli autorzy East India Company oraz Commander: Conquest of the America. Twórcy postawili na odrobinę fantastyczne podejście do tematyki pirackiej. Dlatego w grze znajdziemy sporo elementów nadnaturalnych, takich jak klątwy czy magia Voodoo.

Zabawę zaczynamy od wybrania jednego z kilku kapitanów i skompletowania odpowiedniej załogi. Na przestrzeni trzech kampanii naszym zadaniem będzie szukanie skarbów, walka z innymi statkami, wypełnianie zadań fabularnych, jak również dbanie o kondycję naszych podwładnych poprzez zapewnianie im stałego dopływu rumu. Ostatecznym celem gry jest zjednoczenie trzech największych frakcji i stanięcie na ich czele jako Król Piratów, a następie wykorzystanie tego wszystkiego do zniszczenia tytułowych Piratów z Czarnej Zatoki.

Rozgrywka w Pirates of Black Cove dzieli się na odrębne części. Pierwsza polega na dość zręcznościowym sterowaniu okrętem pirackim przy pomocy klawiszy WSAD i toczeniu bitew morskich. Druga, w której poruszamy się po lądzie, mechaniką przypomina strategie czasu rzeczywistego. Oznacza to, że nie kontrolujemy bezpośrednio ruchów każdej postaci, a jedynie wydajemy komendy członkom naszej załogi (sterowanie głównie przy pomocy myszki). W ten sposób eksplorujemy niezbadane lądy, szukamy skarbów czy też walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Gra zawiera też pewne wątki ekonomiczne oraz roleplaying. Pod naszą komendę oddany zostaje nie tylko nasz własny statek. W późniejszych etapach kampanii otrzymujemy dostęp do kolejnych twierdz pirackich, w których wznosimy nowe budynki, rekrutujemy załogę oraz kupujemy statki lub ich ulepszenia.

Pirates of Black Cove posiada w pełni trójwymiarową grafikę zbudowaną na mocno ulepszonej wersji silnika znanego z East India Company oraz Commander: Conquest of the America.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 238 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Pirates of Black Cove

Klasyfikacja PEGI Pirates of Black Cove

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pirates of Black Cove

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja gry Pirates of Black Cove
Recenzja gry Pirates of Black Cove

Recenzja 30 sierpnia 2011, 12:42

Rozczarowujące są również bitwy lądowe i morskie, choć te ostatnie mają przynajmniej intuicyjne sterowanie. Po naszym wpłynięciu do portu rozgrywka przeistacza się w strategię czasu rzeczywistego. Jednakże słowo „strategia” w tym przypadku to nadużycie. Ekipa złożona z bohatera i 15 zbójów dowolnej klasy przeważnie w zupełności wystarcza, by podbić wioskę, wykosić wrogów i zrealizować cel misji. Sztuczna inteligencja przeciwnika stoi bowiem na wyjątkowo niskim poziomie. Strażnicy nie stanowią żadnej przeszkody, gdyż w pojedynkę atakują grupę kierowaną przez gracza. Komputer nawet nie udaje, że chce się w jakiś sposób przeorganizować. Trudno zginąć także z innego powodu – łyknięcie butelki grogu regeneruje zdrowie wszystkich podkomendnych, a włączenie umiejętności wzmacniającej atak lub obronę (ewentualnie skorzystanie ze specyfiku lub talizmanu) skutkuje przejściem przez struktury obronne miasta bez większego uszczerbku na zdrowiu. Dodajcie do tego problemy jednostek z odszukiwaniem ścieżki (wojacy lubią się zaklinować przy budynkach) i sypiące się jak z rękawa, ułatwiające rozgrywkę przedmioty (jeszcze więcej smacznego i uzdrawiającego grogu!) – w sferze „strategicznej” Pirates of Black Cove to istny kabaret.