Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Pirates of Black Cove (PC)
OkładkaPirates of Black Cove (PC)

Pirates of Black Cove PC

Mieszanka gatunków RTS i RPG pozwalająca zakosztować życia kapitana statku pirackiego. Zaczynamy od wyboru statku i skompletowania załogi.

Przygodowe | RTS | piraci | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pirates of Black Cove Premiera PC

2sierpnia2011

producent: Nitro Games wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pirates of Black Cove

Port Royale

Piraci Nowego Świata

Corsairs: Conquest at Sea

Pirates of Black Cove to przygodowa gra akcji, w której obejmujemy dowództwo nad załogą złożoną z piratów. Za produkcję odpowiada fiński zespół Nitro Games, czyli autorzy East India Company oraz Commander: Conquest of the America. Twórcy postawili na odrobinę fantastyczne podejście do tematyki pirackiej. Dlatego w grze znajdziemy sporo elementów nadnaturalnych, takich jak klątwy czy magia Voodoo.

Zabawę zaczynamy od wybrania jednego z kilku kapitanów i skompletowania odpowiedniej załogi. Na przestrzeni trzech kampanii naszym zadaniem będzie szukanie skarbów, walka z innymi statkami, wypełnianie zadań fabularnych, jak również dbanie o kondycję naszych podwładnych poprzez zapewnianie im stałego dopływu rumu. Ostatecznym celem gry jest zjednoczenie trzech największych frakcji i stanięcie na ich czele jako Król Piratów, a następie wykorzystanie tego wszystkiego do zniszczenia tytułowych Piratów z Czarnej Zatoki.

Rozgrywka w Pirates of Black Cove dzieli się na odrębne części. Pierwsza polega na dość zręcznościowym sterowaniu okrętem pirackim przy pomocy klawiszy WSAD i toczeniu bitew morskich. Druga, w której poruszamy się po lądzie, mechaniką przypomina strategie czasu rzeczywistego. Oznacza to, że nie kontrolujemy bezpośrednio ruchów każdej postaci, a jedynie wydajemy komendy członkom naszej załogi (sterowanie głównie przy pomocy myszki). W ten sposób eksplorujemy niezbadane lądy, szukamy skarbów czy też walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Gra zawiera też pewne wątki ekonomiczne oraz roleplaying. Pod naszą komendę oddany zostaje nie tylko nasz własny statek. W późniejszych etapach kampanii otrzymujemy dostęp do kolejnych twierdz pirackich, w których wznosimy nowe budynki, rekrutujemy załogę oraz kupujemy statki lub ich ulepszenia.

Pirates of Black Cove posiada w pełni trójwymiarową grafikę zbudowaną na mocno ulepszonej wersji silnika znanego z East India Company oraz Commander: Conquest of the America.

Ostatnia modyfikacja 29 marca 2011

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 241 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pirates of Black Cove

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Pirates of Black Cove Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7