Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 11:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera Pirates of Black Cove - nowego RTS-a spod szyldu Paradox Interactive

Firma Paradox Interactive wydała wczoraj strategię o tytule Pirates of Black Cove. Gra nie znalazła jeszcze oficjalnego dystrybutora w Polsce.

Wczoraj miała miejsce światowa premiera Pirates of Black Cove – kolejnej gry strategicznej wydanej przez firmę Paradox Interactive. Póki co, tytuł musi czekać na swój oficjalny debiut w Polsce.

Produkt został stworzony przez fiński zespół Nitro Games – autorów takich pozycji jak East India Company czy Commander: Conquest of the Americas. Oficjalnym partnerem Paradox Interactive w Polsce jest firma Cenega, jednak na razie nie zdecydowała się na wydanie Pirates of Black Cove w naszym kraju.

Premiera Pirates of Black Cove - nowego RTS-a spod szyldu Paradox Interactive  - ilustracja #1

Ponieważ gry nie znajdziemy w rodzimych sklepach, alternatywą pozostaje zakup cyfrowej edycji za pośrednictwem Steama. Najnowsze dzieło studia Nitro Games jest tam dostępne w cenie 19,99 euro (ok. 80 złotych) w angielskiej wersji językowej.

Pirates of Black Cove to strategia czasu rzeczywistego dedykowana posiadaczom pecetów. Obejmujemy kontrolę nad piracką załogą, której na drodze stają nie tylko wrogie statki, ale też różnego rodzaju klątwy. Gra posiada sporo elementów ekonomicznych, wobec czego zarządzamy w niej także całą twierdzą piracką, wznosząc budynki czy rozwijając umiejętności podwładnych. Trójwymiarowa oprawa graficzna działa na ulepszonej wersji silnika wykorzystanego w poprzednich produkcjach dewelopera.