Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 11:55

autor: Marek Oramus

Kolejne spekulacje dotyczące nowego tytułu od Valve

Śpiewaczka podkładająca głos GlaDOS-a z gry Portal rozpoczyna prace nad nowym projektem dla studia Valve. Pojawiają się więc spekulacje dotyczące potencjalnego niezapowiedzianego tytułu z cyklu Half-Life.

Jednym z najbardziej zapadających w pamięć elementów gry Portal był charakterystyczny głos głównego antagonisty - GlaDOS. Użyczyła go śpiewaczka operowa Ellen McLain, która od dłuższego czasu współpracuje przy kolejnych projektach realizowanych przez studio Valve. Jej głos wykorzystano między innymi do nadawania komunikatów w Team Fortress 2 czy okrzyków żołnierzy Kombinatu z gry Half-Life 2.

Kolejne spekulacje dotyczące nowego tytułu od Valve - ilustracja #1

Jak poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze obecny mąż śpiewaczki, John Lowrie: „Ellen idzie we wtorek pracować nad Portalem oraz nową grą.” Jeżeli chodzi o prace związane z grą Portal to najprawdopodobniej dotyczą nowych dodatków DLC do jej drugiej odsłony.

Natomiast szereg spekulacji wzbudza wiadomość o innym projekcie. Część portali uważa, że odnosi się to do gry Dota 2, która ma zostać po raz pierwszy zaprezentowana w akcji podczas tegorocznych targów gamescom. Oczywiście większość fanów ma nadzieję, że ta informacja świadczy o rozpoczęciu prac nad kontynuacją serii Half-Life. Warto również przypomnieć o tajemniczych szkicach koncepcyjnych, które ujrzały światło dzienne w kwietniu. Możecie je zobaczyć poniżej.

Kolejne spekulacje dotyczące nowego tytułu od Valve - ilustracja #2