Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2024, 12:03

autor: Kamil Kleszyk

Zadebiutował darmowy Portal: Revolution. Wyczekiwany mod oferuje 8-godzinną kampanię

Na Steamie zadebiutował Portal: Revolution, darmowy fanowski mod stanowiący prequel gry Portal 2.

Źródło fot. Second Face Software.
i

Blisko 13 lat po premierze gry Portal 2 fani ponownie mogą zanurzyć się w świecie wykreowanym przez studio Valve Software. Nie chodzi tu jednak o pełnoprawną kontynuację hitu z 2011 roku, a o fanowski projekt, który – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – trafił na platformę Steam.

Portal: Revolution – bo tak brzmi tytuł dzieła zespołu Second Face Software – to darmowa modyfikacja, której akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z „dwójki”.

  1. Produkcja opowiada świeżą historię z nowymi postaciami. Zadaniem graczy jest odnalezienie urządzenia, mającego przywrócić dawną świetność laboratoriom Aperture Science.
  2. Na zainteresowanych czeka aż 40 komór testowych „wykorzystujących nowe elementy i prezentujących znane mechaniki w sposób niespotykany w Portal 2.
  3. Autorzy podkreślają, że każdy gracz powinien być w stanie rozwiązać wszystkie przygotowane przez nich zadania. Ukończenie całej kampanii ma zająć około 8 godzin.
  4. Nad rozwojem Portal: Revolution pieczę sprawowało Valve, dlatego też studio Second Face Software otrzymało zgodę na skorzystanie z kodu źródłowego silnika Portal 2: Community Edition, będącego ulepszoną wersją Source Engine z Counter-Strike: Global Offensive.

W momencie pisania tej wiadomości modyfikacja Portal: Revolution ma na Steamie 748 recenzji, z czego aż 95% to opinie pozytywne. Gracze chwalą produkcję za mnogość zadań i ciekawą fabułę. Zdaniem użytkowników modyfikacja nie odbiega niczym od oryginalnego Portal 2, a niektórzy twierdzą nawet, że jest to jeden z najlepszych modów dostępnych obecnie na platformie firmy Valve. Oto kilka przykładowych wpisów:

Tak dobra, jak Portal 2gap.next.

Portal: Revolution to jeden z najlepiej zaprojektowanych modów wydanych na Steamie – SP2G50000.

Ach, jak miło znów zagrać w Portal, jak na razie bardzo mi się podoba – CheshireCatMoonSmile.

10/10. Najlepszy jak dotąd mod do Portal wydany w 2024 roku – pan gaming.

Warto na koniec wspomnieć, że do 11 stycznia na Steamie trwa promocja na Portal 2. Najwyżej ocenianą produkcję na platformie firmy Valve można zakupić za jedyne 4,95 zł. Jest ona niezbędna do zagrania w Portal: Revolution.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej