Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 11:37

Skyrama – przeglądarkowa gra o zarządzaniu lotniskiem

Skyrama to najnowsza pozycja z gatunku gier ekonomicznych, jaka zagościła w dziale Darmowych Gier. Tym samym jest już czterdziestą ósmą grą, jaką możemy Wam zaproponować.

Skyrama to najnowsza pozycja z gatunku gier ekonomicznych, jaka zagościła w dziale Darmowych Gier. Tym samym jest już czterdziestą ósmą grą, jaką możemy Wam zaproponować.

Skyrama – przeglądarkowa gra o zarządzaniu lotniskiem - ilustracja #1

Gra koncentruje się na budowie własnego lotniska. Zaczynając z małym pasem startowym i niewielkim hangarem, mamy za zadanie stworzyć międzynarodowy port lotniczy, który będzie w stanie wysyłać setki ludzi do różnych zakątków Europy. Tuż po rejestracji w grze, samouczek wprowadza nas w tajniki zabawy i pomaga stawiać pierwsze kroki jako dyrektor lotniska.

Skyrama przywodzi na myśl popularne niegdyś Tycoony. Choć nie mamy tutaj kampanii podzielonej na ściśle określone misje, gra ciągle zasypuje nas zadaniami do zrealizowania. Te zaś zawsze prowadzą do rozbudowy lotniska. Niektóre wymagają stawiania płyt postojowych i wież kontrolnych, inne polegają na wznoszeniu terminali i parkingów piętrowych dla podróżujących, a czasem zostaniemy obarczeni zakupem nowych maszyn latających, zarówno pasażerskich jak i towarowych.

Wysyłając samoloty w świat i przyjmując maszyny z innych lotnisk (w tym tych sterowanych przez sztuczną inteligencję) zdobywamy walutę o nazwie Lotne, za którą możemy unowocześniać nasze lotnisko. Im więcej samolotów wysyłamy do innych graczy, tym więcej zdobywamy punktów doświadczenia, co z kolei przekłada się odblokowanie dostępu do m.in. lepszych samolotów i pasów startowych. Co więcej, wraz z każdym kolejnym poziomem doświadczenia dostajemy tzw. Airusy, za które możemy kupić inaczej niedostępne maszyny i budowle.

Skyrama – przeglądarkowa gra o zarządzaniu lotniskiem - ilustracja #2

Jeżeli gramy w Skyramę ze znajomymi, zdecydowanie najlepiej jest wysyłać samoloty właśnie do nich. Można dzięki temu uzyskać znacznie więcej Lotnych, co dodaje grze dynamiki. Warto tutaj odnotować, że w Skyramie – w przeciwieństwie do innych gier przeglądarkowych – wcale nie trzeba czekać wielu godzin na wzniesienie budynków czy powrót samolotów. W zależności od stylu gry, możemy ją tak poprowadzić aby cały czas mieć pełne ręce roboty. Gra nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych apletów i odznacza się przyjemną dla oka, bajkową grafiką.

Maciej Jałowiec

Maciej Jałowiec

Specjalista do spraw marketingu gier wideo. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży i światowej gospodarki. Zawodowo związany z firmą Techland, a wcześniej m. in. z Activision i Perfect World.

więcej