Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tortuga: Age of Piracy (PC)

Piraci Nowego Świata PC

Tortuga: Age of Piracy

Tortuga: Age of Piracy to przygodowa gra akcji i zarazem rozbudowana symulacja morska rozgrywająca się w okresie panowania potężnych okrętów żaglowych pływających pod banderą „czaszki”, przygotowana przez zespół Ascaron (twórcy m.in. Port Royale).

Akcji

PC Windows
Okładka Tortuga: Age of Piracy (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2003

12listopada2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tortuga: Age of Piracy to przygodowa gra akcji i zarazem rozbudowana symulacja morska rozgrywająca się w okresie panowania potężnych okrętów żaglowych pływających pod banderą „czaszki”, przygotowana przez zespół Ascaron (twórcy m.in. Port Royale). Już na początku naszej żeglarskiej przygody wybieramy stronę, jaką będziemy reprezentować w późniejszej rozgrywce - możemy zdecydować się na: rolę buccaneera w służbie jej królewskiej mości, bądź też prowadzenie własnej, niezależnej pirackiej działalności. Autorzy podają, iż świat przeznaczony do eksploracji dla graczy jest jednym z największych, stworzonych na potrzebny produkcji zaliczających się do rzeczonego gatunku. Do pokonania dostajemy 16 zróżnicowanych scenariuszy, w których napotkamy na okręty oraz porty czterech różnych nacji (Anglicy, Hiszpanie, Francuzi, Holendrzy). Wśród dostępnych zadań wypada wymienić chociażby napady na konwoje handlowe, plądrowanie miast, eskortę sojuszniczych oddziałów czy kierowanie obroną wybranej kolonii. Można też zrezygnować z wykonywania przygotowanych przez autorów zadań i cieszyć się niczym nie ograniczoną, otwartą rozgrywką.

Co więcej, w programie znajdują się również takie elementy jak: handel, uzupełnianie zaopatrzenia oraz poległej załogi w zaprzyjaźnionych portach, czy zdobywanie ukrytych skarbów. W Tortuga: Age of Piracy nie brakuje również misji specjalnych, pomagających znacznie szybciej osiągnąć wyznaczone cele, jak również dopracowanych efektów audio-wizualnych (pojawią się cztery pory roku, które wpływają na żeglugę).

 • Rozbudowany tutorial dla nowicjuszy.
 • Dodatkowe opcje rozgrywki, ujawniane wraz z naszymi postępami w grze.
 • Pięć poziomów zaawansowania algorytmów sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika (rosną wraz z czasem spędzonym na graniu).
 • Ponad 60 różnych miast do zajęcia i zarządzania.
 • 12 różnych rodzajów okrętów (od małych transportowców do olbrzymich jednostek wojskowych).
 • Bitwy rozgrywane w pełni trójwymiarowym środowisku i czasie rzeczywistym.
 • Rozdzielczość ekranu do 1280x1024.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1206 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Piraci Nowego Świata

Klasyfikacja PEGI Piraci Nowego Świata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Piraci Nowego Świata

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 900MHz
 • 128MB RAM
 • 32MB akcelerator 3D
 • 500 MB HDD
Piraci Nowego Świata - recenzja gry
Piraci Nowego Świata - recenzja gry

Recenzja 6 stycznia 2004, 13:34

Niezależnie od tego w którym z okresów aktualnie się znajdujemy, na bieżąco będziemy informowani o postępach historycznych jakie w rzeczywistości miały miejsce. Dojdzie więc do eskalacji konfliktów zbrojnych pomiędzy poszczególnymi państwami, a my, w zależności od tego pod jaką banderą żeglujemy, będziemy musieli bronić interesów naszej ojczyzny. Oczywiście pod warunkiem, że zależy nam dobrej reputacji u naszych rodaków. Jeśli zapragniemy się zbuntować i wspomóc wroga, to także mamy taką możliwość. Drastycznie zmieni to nastawienie naszych rodaków do naszej osoby i będziemy ścigani listem gończym w każdym porcie ojczystym. W przeciągu tego zarysu historycznego ważną rolę pełnić będzie wspomniane miasto Port Royale, z którym powiązanych będzie wiele zadań i przez który przepłynie szeroka struga pirackiego złota i łupów. W Piratach Nowego Świata rywalizują ze sobą cztery państwa, które odegrały kluczowe role w rozwoju historii Karaibów, są to mianowicie Hiszpanie, Francuzi, Holendrzy i Anglicy. To, pod czyją banderą rozpoczynamy daną misję nie oznacza, że nie możemy próbować sympatyzować z innymi nacjami, nawet wbrew oficjalnej polityce rodzinnego rządu.