Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2005, 09:28

Nowy tytuł i data premiery drugiej odsłony cyklu Tortuga

Znamy już oficjalną datę premiery oraz nowy tytuł drugiej odsłony cyklu Tortuga, nad którą w pocie czoła pracuje firma Ascaron Software. The Two Treasures - bo taką nazwę nosi od wczoraj ów produkt – trafi do niemieckich i brytyjskich sklepów w kwietniu przyszłego roku.

Znamy już oficjalną datę premiery oraz nowy tytuł drugiej odsłony cyklu Tortuga, nad którą w pocie czoła pracuje firma Ascaron Software. The Two Treasures - bo taką nazwę nosi od wczoraj ów produkt – trafi do niemieckich i brytyjskich sklepów 20 kwietnia 2006 roku. O planach wydania tej gry w Polsce nic nam na razie nie wiadomo.

Pierwotnie gra miała ukazać się na rynku niemieckim pod tytułem Rache der Piraten (ang. Pirate's Revenge). W trakcie produkcji zdecydowano jednak znacznie poszerzyć oryginalną fabułę, do czego w dużej mierze przyczynili się projektanci Wolfgang Walk (The Settlers II: Veni, Vidi, Vici, Archimedean Dynasty, AquaNox), Mark L. Barrett (Albion, AquaNox) i John Saul (Unreal II: The Awakening, Blackstone Chronicles).

Tortuga: The Two Treasures to sequel stworzonej przez Ascaron Software i wydanej ponad 2 lata temu gry przygodowej z elementami akcji pt. Tortuga: Age of Piracy (w Polsce pod nazwą Piraci Nowego Świata). Podobnie jak w poprzedniku, tak i w Tortuga: The Two Treasures rozgrywka skupia się wokół szeroko pojętego piractwa. Spory nacisk położono również na wciągającą i nagradzającą wyczyny gracza fabułę oraz elementy handlu.

Nowy tytuł i data premiery drugiej odsłony cyklu Tortuga - ilustracja #1

Akcja Tortuga: The Two Treasures rozpoczyna się na wodach Morza Karaibskiego, w roku 1660, kiedy to potęga Hiszpanii zaczyna przygasać w miarę gdy inne państwa chcą uszczknąć dla siebie kawałki bogactw Nowego Świata. Anglia i Francja, nie posiadające odpowiedniej ilości okrętów, decydują się na niekoniecznie legalne środki podboju, m.in. zatrudnianie piratów. Wiele miast Karaibów staje się rajem dla przestępców, którzy handlują w nich skradzionym i przeszmuglowanym towarem, a nawet niewolnikami. Urzędnicy miejscy są skorumpowani, oficerowie coraz brutalniej traktują żołnierzy, a gubernatorzy zaczynają mieć coraz większe aspiracje. Najgorszym z nich jest hiszpański gubernator DeRojas, który zamierza odsunąć od władzy wicekróla i stworzyć własne imperium oparte na wyzysku mieszkańców...

Więcej informacji na temat Tortuga: The Two Treasures znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.