Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tortuga: Two Treasures (PC)

Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby PC

Tortuga: Two Treasures

Tortuga: Two Treasures to wyprodukowana przez firmę Ascaron Software przygodowa gra akcji, stanowiąca kontynuację Tortuga: Age of Piracy.

Akcji

PC Windows
Okładka Tortuga: Two Treasures (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26stycznia2007

9marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tortuga: Pirate’s Revenge to sequel stworzonej przez Ascaron gry przygodowej z elementami akcji pt. Tortuga: Age of Piracy (w Polsce pod nazwą Piraci Nowego Świata). Podobnie jak w poprzedniku, tak i w Tortuga: Two Treasures rozgrywka skupia się wokół szeroko pojętego piractwa. Spory nacisk położono również na wciągającą i nagradzającą wyczyny gracza fabułę oraz elementy handlu.

Akcja Tortuga: Two Treasures rozpoczyna się na wodach Morza Karaibskiego, w roku 1660, kiedy to potęga Hiszpanii zaczyna przygasać w miarę, gdy inne państwa chcą uszczknąć dla siebie kawałki bogactw Nowego Świata. Anglia i Francja, nie posiadające odpowiedniej ilości okrętów, decydują się na niekoniecznie legalne środki podboju, m.in. zatrudnianie piratów. Wiele miast Karaibów staje się rajem dla przestępców, którzy handlują w nich skradzionym i przeszmuglowanym towarem, a nawet niewolnikami. Urzędnicy miejscy są skorumpowani, oficerowie coraz brutalniej traktują żołnierzy, a gubernatorzy zaczynają mieć coraz większe aspiracje. Tyle na temat historycznej otoczki.

Gracz wciela się w postać Thomasa „Hawka” Blythe, kapitana pirackiej fregaty Hawkwind, wchodzącej w skład floty sławetnego Czarnobrodego. Wraz ze swoją kobietą, kapłanką VooDoo o imieniu Sangua, która dowodzi innym statkiem, poszukują legendarnego skarbu Henry'ego Morgana. Morgan około 50 lat wcześniej również parał się pirackim rzemiosłem, jednak za swoje „zasługi” otrzymał tytuł wicegubernatora Jamajki. Jak wieść niesie, Morgan podczas swojego życia zgromadził ogromne bogactwa, które ukrył przed swoją śmiercią. Odszukanie ich stanowi spory problem, ponieważ zlikwidował wszystkich, którzy cokolwiek wiedzieli o miejscu ukrycia skarbu.

Poszukiwania te stanowią główną oś rozgrywki. Fabuła jest liniowa do bólu, jednak urozmaicają ją poszukiwania ukrytych przedmiotów (od jednego do siedmiu na każdym etapie). Akcja gry toczy się zarówno na lądzie, gdzie wykazujemy się umiejętnościami szermierczymi, jak też na wodzie, gdzie dowodzimy okrętami podczas bitew morskich. Naszym największym przeciwnikiem, na skutek splotu dziwnych okoliczności i niespodziewanego zwrotu akcji, okazuje się sam Czarnobrody. I tak Tortura: Two Treasures staje się piracką opowieścią o przyjaźni i zdradzie, pełną przygód, walki i skarbów.

Morskie zmagania prowadzone są przy użyciu okrętów - twórcy przygotowali łącznie 8 ich typów, różniących się wielkością, szybkością oraz uzbrojeniem. W walkach wręcz używamy szabli i rapierów, można też zaopatrzyć się w pistolet, hipnotyzujący przeciwników na moment proszek voodoo czy też butelki rumu, które eksplodują po rzuceniu. Prowadzona przez nas postać ma możliwości używania combosow oraz ataków specjalnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 397 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby

Klasyfikacja PEGI Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby - przed premierą
Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby - przed premierą

Przed premierą 3 lipca 2006, 12:30

Rozgrywkę podzielono na trzy różniące się od siebie elementy, co maksymalnie urozmaiciło grę. W tym zresztą jej siła. W czasie pobytu na pełnym morzu wykazać się trzeba będzie zdolnościami żeglarskimi, korzystając umiejętnie z warunków, jakie w prezencie dostaniemy od matki natury. Będą one także niezbędne w czasie walki, której nie zabraknie i to często z przeciwnikiem będącym w przewadze. Warto zauważyć, że do dyspozycji mieć będziemy osiem typów statków i okrętów, które odwzorowano dla potrzeb gry na podstawie historycznych sztychów i rycin, z mistrzowską wręcz maestrią. Nie raz przyjdzie uchodzić pod osłoną nocy przed pościgiem. No cóż, piractwo nie cieszyło się raczej poparciem miejscowych władz. W czasie prowadzonych starć morskich wykazać się trzeba będzie zmysłem taktycznym i sprytem, aby Wasza głowa pozostawała na swoim miejscu. Częstokroć fortel i zasadzka większe przyniosą profity, niż samobójcza szarża.