Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tortuga: Two Treasures (PC)
OkładkaTortuga: Two Treasures (PC)

Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby PC

Tortuga: Two Treasures

Tortuga: Two Treasures to wyprodukowana przez firmę Ascaron Software przygodowa gra akcji, stanowiąca kontynuację Tortuga: Age of Piracy.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby Premiera PC

26stycznia2007

pudełko PL

9marca2007

producent: Ascaron Software wydawca: cdv Software Entertainment AG wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby

Sid Meier's Pirates! (2004)

Sea Dogs: Piraci

Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata

Tortuga: Pirate’s Revenge to sequel stworzonej przez Ascaron gry przygodowej z elementami akcji pt. Tortuga: Age of Piracy (w Polsce pod nazwą Piraci Nowego Świata). Podobnie jak w poprzedniku, tak i w Tortuga: Two Treasures rozgrywka skupia się wokół szeroko pojętego piractwa. Spory nacisk położono również na wciągającą i nagradzającą wyczyny gracza fabułę oraz elementy handlu.

Akcja Tortuga: Two Treasures rozpoczyna się na wodach Morza Karaibskiego, w roku 1660, kiedy to potęga Hiszpanii zaczyna przygasać w miarę, gdy inne państwa chcą uszczknąć dla siebie kawałki bogactw Nowego Świata. Anglia i Francja, nie posiadające odpowiedniej ilości okrętów, decydują się na niekoniecznie legalne środki podboju, m.in. zatrudnianie piratów. Wiele miast Karaibów staje się rajem dla przestępców, którzy handlują w nich skradzionym i przeszmuglowanym towarem, a nawet niewolnikami. Urzędnicy miejscy są skorumpowani, oficerowie coraz brutalniej traktują żołnierzy, a gubernatorzy zaczynają mieć coraz większe aspiracje. Tyle na temat historycznej otoczki.

Gracz wciela się w postać Thomasa „Hawka” Blythe, kapitana pirackiej fregaty Hawkwind, wchodzącej w skład floty sławetnego Czarnobrodego. Wraz ze swoją kobietą, kapłanką VooDoo o imieniu Sangua, która dowodzi innym statkiem, poszukują legendarnego skarbu Henry'ego Morgana. Morgan około 50 lat wcześniej również parał się pirackim rzemiosłem, jednak za swoje „zasługi” otrzymał tytuł wicegubernatora Jamajki. Jak wieść niesie, Morgan podczas swojego życia zgromadził ogromne bogactwa, które ukrył przed swoją śmiercią. Odszukanie ich stanowi spory problem, ponieważ zlikwidował wszystkich, którzy cokolwiek wiedzieli o miejscu ukrycia skarbu.

Poszukiwania te stanowią główną oś rozgrywki. Fabuła jest liniowa do bólu, jednak urozmaicają ją poszukiwania ukrytych przedmiotów (od jednego do siedmiu na każdym etapie). Akcja gry toczy się zarówno na lądzie, gdzie wykazujemy się umiejętnościami szermierczymi, jak też na wodzie, gdzie dowodzimy okrętami podczas bitew morskich. Naszym największym przeciwnikiem, na skutek splotu dziwnych okoliczności i niespodziewanego zwrotu akcji, okazuje się sam Czarnobrody. I tak Tortura: Two Treasures staje się piracką opowieścią o przyjaźni i zdradzie, pełną przygód, walki i skarbów.

Morskie zmagania prowadzone są przy użyciu okrętów - twórcy przygotowali łącznie 8 ich typów, różniących się wielkością, szybkością oraz uzbrojeniem. W walkach wręcz używamy szabli i rapierów, można też zaopatrzyć się w pistolet, hipnotyzujący przeciwników na moment proszek voodoo czy też butelki rumu, które eksplodują po rzuceniu. Prowadzona przez nas postać ma możliwości używania combosow oraz ataków specjalnych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 399 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP