Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Pride of Nations (PC)
OkładkaPride of Nations (PC)

Pride of Nations PC

Gra strategiczna, która przenosi nas w lata 1850-1920. Całość rozgrywana jest w systemie turowym i stawia na realizm historyczny. Możemy przejąć kontrolę nad takimi potęgami jak Wielka Brytania, USA, Niemcy, Francja, Japonia, Rosja, Austro-Węgry oraz Włochy.

Strategiczne

Pride of Nations Premiera PC

7czerwca2011

producent: AGEod wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wierna realiom historycznym turowa gra strategiczna osadzona w latach 1850-1920, stworzona przez studio AGEOD. Głównym projektantem jest Philippe Thibaut, ojciec pierwszej części serii Europa Universalis.

Pride of Nations pozwala nam przejąć władzę nad jednym z mocarstw w czasach pełnych niekontrolowanego kapitalizmu oraz przeobrażeń technologicznych. Udostępnione potęgi to: Wielka Brytania, USA, Niemcy, Francja, Japonia, Rosja, Austro-Węgry oraz Włochy. Naszym zadaniem jest odpowiednie pokierowanie podległą nam nacją, tak by osiągnęła sukces, dobrobyt oraz należne jej miejsce w świecie targanym społecznymi i kolonialnymi konfliktami. By osiągnąć ten cel musimy zadbać o rozwój naszego państwa zarówno w sferze ekonomicznej, wojskowej, jak i naukowej.

Zabawa toczy się na olbrzymiej mapie obejmującej większość rzeczywistego świata. Elementy takie jak ekonomia, wojskowość czy sytuacja geopolityczna zostały odtworzone z pietyzmem i olbrzymim przywiązaniem do historycznych realiów. Każda nacja posiada własne ambicje, cechy szczególne oraz indywidualny charakter. Ponadto, Pride of Nations może pochwalić się jednym z najbardziej rozbudowanych systemów dyplomacji, jakie kiedykolwiek został stworzony na potrzeby gry komputerowej.

Twórcy udostępnili zarówno tryb solo, jak i multiplayer. W tym ostatnim tury poszczególnych graczy biegną równolegle. Oznacza to, że wszyscy wykonują swoje akcje jednocześnie, dzięki czemu nie trzeba bezczynnie czekać, aż kolega skończy swój ruch.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pride of Nations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Pride of Nations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7