Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2013, 15:33

autor: Michał "moir" Marian

FIFA 14 oficjalnie zapowiedziana

Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała najnowszą odsłonę serii FIFA. Poznaliśmy szczegóły dotyczące tegorocznej edycji gry, a także możemy zobaczyć pierwsze screeny z rozgrywki.

FIFA 14 oficjalnie zapowiedziana

W najnowszej odsłonie FIFA gracze zyskają jeszcze większą niż dotychczas swobodę w konstruowaniu akcji w środku pola oraz dyktowaniu tempa gry. Twórcy zapowiadają pełniejszą kontrolę wydarzeń rozgrywających się na murawie i naturalniejsze zachowanie zarówno zawodników, jak i piłki. Produkcja ma w swojej widowiskowości przypominać telewizyjne transmisje największych meczów i rozgrywek.

Tytuł ma cechować się także mnogością dostępnych trybów zabawy, niezależnie czy będziemy grać w pojedynkę, czy ze znajomymi. Jeśli wierzyć zapowiedziom, FIFA 14 będzie oferować bardziej złożoną i kompleksową rozgrywkę niż wszystkie dotychczasowe odsłony serii.

Więcej szczegółów na temat najnowszej części FIFA zostanie ujawniona w nadchodzących miesiącach. Premiera gry zaplanowana jest na jesień 2013 roku. Produkcja w polskiej wersji językowej ukaże się na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U oraz konsole nowej generacji.

Z okazji oficjalnej zapowiedzi FIFA 14, Tomasz Jarzębowski, EA Sports Senior Brand Manager w Electronic Arts Polska, opublikował specjalnie oświadczenie:

Seria FIFA to nie tylko jedna z najważniejszych pozycji w portfolio Electronic Arts, ale też jedna z najważniejszych dla rodzimego rynku marek. Po latach sukcesów, za które poczytujemy fakt, iż z roku na rok kolejne edycje cyklu trafiały do jeszcze szerszej grupy konsumentów oraz zaangażowania w ich promocję gwiazd sportu i artystów najwyższego formatu, możemy śmiało powiedzieć, iż charakterystyczne logo FIFA na stałe wpisało się w krajobraz polskiej branży rozrywkowej. Tym bardziej jesteśmy więc dumni, iż jesień bieżącego roku przyniesie ze sobą kolejną odsłonę cyklu - jeszcze lepszą, bogatszą i oferującą niesamowite emocje.

Poniżej prezentujemy pierwsze screeny oraz dwa koncepcyjne wideo z najnowszej odsłony FIFA.

Pierwsze szczegóły

 1. Perfekcyjny strzał – na celność strzału będą wpływać krok, prędkość i kąt podejścia pod piłkę.
 2. Realistyczna fizyka piłki – trajektoria lotu piłki będzie w 100% zgodna z obowiązującymi prawami fizyki.
 3. Chronienie piłki – gracze mogą kontrolować prędkość dryblowania i osłaniać futbolówkę przed rywalami podczas zdobywania kolejnych metrów boiska.
 4. Inteligencja partnerów z drużyny – obrońcy będą wspomagać gracza w odbiorze piłki, zaś napastnicy skorzystają z nadażających się okazji ucieczki spod opieki defensywy strony przeciwnej.
 5. Drybling w biegu – zawodnicy mogą poruszać się w dowolnym kierunku przy niezmiennej szybkości biegu i pełnym panowaniu nad piłką.
 6. Zróżnicowane panowanie nad piłką – piłkarze, w zależności od posiadanych umiejętności, będą cechować się różnymi poziomami panowania nad futbolówką.
 7. Druga szansa odbioru – szersza strefa wślizgu umożliwia stosowanie większego wachalrzu zagrań i szybszy powrót do akcji po nieudanej interwencji.
 8. Podrkęcanie wysokich podań prostopadłych – możliwość posyłania podkręconych podań za plecy rywali.
 9. Gry treningowe – umożliwiają przećwiczenie stałych fragmentów gry oraz poszczególnych elementów rywalizacji.
 10. Tryb kariery – możliwość korzystania z łowców talentów, którzy zrekrutują dla nas młodych i obiecujących piłkarzy.
 11. Całkowity realizm – ponad 15 000 zawodników, licencjonowane kluby z większych i mniejszych lig światowych.

Oryginalna wiadomość

Dzisiejszy dzień przynosi dobre wieści dla wszystkich zagorzałych fanów futbolu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już niebawem dojdzie do oficjalnego ogłoszenia kolejnej części najsłynniejszej gry sportowej ostatnich lat – FIFA 14.

W opublikowanej wczoraj wiadomości przedstawiliśmy garść nieoficjalnych szczegółów dotyczących tegorocznej edycji FIFA. Debiut sprzętu marki Diadora, dostępna druga liga brazylijska przy jednoczesnym braku tureckiej, czy możliwość prowadzenia rozgrywki kobiecymi drużynami – to tylko wierzchołek góry lodowej. Więcej na temat produkcji dowiemy się dziś, równo o godzinie 14:00, kiedy to tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany. Wtedy także zostaną ujawnione pierwsze screeny z gry.

 1. Wiadomość – Plotki of FIFA 14, czyli co czeka graczy w tym roku
 2. Oficjalna strona internetowa serii FIFA