Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2013, 15:25

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Beyond: Dwie Dusze przedstawia Małgorzatę Sochę w roli Jodie Holmes

W polskiej wersji językowej gry Beyond: Dwie Dusze Jodie Holmes przemówi głosem Małgorzaty Sochy. Lokalny dystrybutor gry zaprezentował film z sesji nagraniowej i wywiad z aktorką, dzięki czemu możemy sprawdzić, jak polska Ellen Page sprawdza się w swojej roli.

Małgorzata Socha, czyli nasza polska Ellen Page

Firma Sony Computer Entertainment Polska donosi, że w rodzimej wersji Beyond: Dwie Dusze (taki jest oficjalny tytuł gry w naszym kraju) głównej bohaterce, Jodie Holmes, głosu użyczyła Małgorzata Socha, zastępując w tej roli oskarową Ellen Page. Jest to jej pierwsze doświadczenie z dubbingowaniem gier – wcześniej polska aktorka brała udział w udźwiekowieniu takich filmów jak Smerfy, Alvin i wiewiórki, czy RRRrrrr!!!. O swojej nowej roli mówi następująco:

Cieszę się, że mogłam użyczyć głosu w grze wideo. Była to dla mnie niezwykła przygoda, ale również ogromne wyzwanie, ponieważ za pomocą głosu musiałam odzwierciedlić te same emocje, które Ellen Page zagrała w studiu w Paryżu.

Poniżej znajdziecie wywiad z Małgorzatą Sochą oraz fragmenty nagrań z jej udziłem.

SCE Polska ogosiła kwiecień 2013 roku miesiącem z gwiazdami PlayStation. W związku z tym co tydzień we środę ujawniane mają być nowe informacje dotyczące rodzimego dubbingu nadchodzących gier na PlayStation 3. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że polska Ellie z The Last of Us przemówi głosem Anny Cieślak. Co jeszcze szykuje dla nas SCE Polska? Tego zapewne dowiemy się w następną środę.

Beyond: Dwie Dusze przedstawia Małgorzatę Sochę w roli Jodie Holmes - ilustracja #2Jodie Holmes to pierwszoplanowa postać w grze Beyond: Dwie Dusze, produkcji studia Quantic Dream (Heavy Rain, Fahrenheit). Dziewczyna różni się od typowych nastolatek przede wszystkim tym, że posiada dar kontaktowania się ze światem niematerialnym, wokół którego krążyć ma fabuła tytułu. W grze poznamy spory wycinek życia Jodie – od intra do napisów końcowych minie 15 wirtualnych lat. Oryginalnie głosu i wizerunku bohaterce użyczyła nagrodzona Oscarem kanadyjska aktorka Ellen Page (Incepcja, Juno).