Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 12:10

autor: Łosiu

Plotki o FIFA 14, czyli co czeka graczy w tym roku

Firma Electronic Arts małymi kroczkami szykuje się do wydania kolejnej odsłony serii FIFA. Jak na razie nie opublikowano jeszcze żadnych oficjalnych informacji dotyczących gry FIFA 14, ale w sieci zdołały pojawić się już pewne plotki na jej temat.

Kolejna odsłona serii FIFA oznaczona cyfrą 14 za kilka miesięcy powinna trafić na sklepowe półki. Deweloperzy ze studia EA Sports jak na razie nie opublikowali żadnych oficjalnych informacji na temat kontynuacji tego niezwykle popularnego cyklu piłkarskiego. Sprawia to, że w sieci coraz częściej pojawiają się różne plotki i przewidywania dotyczące FIFA 14.

Logo FIFA14. - Plotki o FIFA 14, czyli co czeka graczy w tym roku  - wiadomość - 2013-04-16
Logo FIFA14.

Sprzęt dla sportowców marki Diadora

Wśród najciekawszych zajawek, o których rozmawiają internauci, są wpisy na twitterze Simona Rutgersa, jednego z menedżerów firmy Diadora, czyli producenta odzieży i sprzętu dla sportowców. Według jego tweetów w najnowszej odsłonie gry FIFA piłkarze będą dysponować butami tej marki.

Druga liga brazylijska

Kolejną informacją dotyczącą FIFA 14 jest pojawienie się drugiej ligi brazylijskiej. Choć nie potwierdzono tego oficjalnie, to możemy być tego pewni, bo zdradzili to przedstawiciele dwóch drużyn brazylijskiej Serie B - Figueirense Futebol Clube oraz Criciúma Esporte. Ta druga zamieściła już nawet oficjalną informację na swojej stronie internetowej. Według dyrektora marketingowego Criciúma Esporte, pojawienie się Criciúmy w FIFA 14 kosztować będzie 4 000 dolarów rocznie.

Brak ligi tureckiej. Fenerbahce jako niezależny zespół

Tego samego nie może powiedzieć Fenerbahce. Po zniknięciu ligi tureckiej zespół ten, tak jak i wszystkie pozostałe, przestał być dostępny dla fanów tytułu EA Sports. I choć pojawia się wiele głosów za przywróceniem Super Lig, to jednak deweloperzy najprawdopodobniej nie ugną się pod żądaniami fanów. Dlatego też właściciele tego jednego z najpopularniejszych tureckich klubów rozpoczęli rozmowy z EA. Chcą, by ich formacja pojawiła się w grze niezależnie od ostatecznej decyzji twórców, dotyczącej powrotu wspomnianej ligi z Azji Mniejszej.

Kadr z FIFA 13. Jak prezentować się będzie 14? - Plotki o FIFA 14, czyli co czeka graczy w tym roku  - wiadomość - 2013-04-16
Kadr z FIFA 13. Jak prezentować się będzie 14?

Kobieca liga futbolu

Jeszcze jednym smaczkiem, o którym mówi się przy okazji wydania FIFA 14 jest pojawienie się w grze kobiet. W tej sprawie fani tytułu wystosowali do EA petycję, którą jak na razie podpisało prawie osiem i pół tysiąca osób. Autorka dokumentu, działająca na rzecz udostępnienia płci pięknej, motywuje swoje stanowisko tym, że piłka nożna nie jest sportem przeznaczonym wyłącznie dla mężczyzn. Tłumaczy, że coraz więcej kobiet interesuje się tą dyscypliną i nie można tego ciągle lekceważyć. Co ciekawsze, dodanie kobiet do FIFA przez EA Sports wydaje się być jak najbardziej możliwe. Te pojawiły się chociażby w National Hockey League 2013. Stało się tak tuż po tym, jak do szefa EA Sports Petera Moore’a wpłynął list od fanki z prośbą, o niedyskryminowanie najlepszych zawodniczek żeńskiej ligi NHL.

FIFA 14 oficjalnie zostanie zapowiedziana najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Sama gra w sprzedaży powinna pojawić się w czwartym kwartale bieżącego roku.

Oczekiwania graczy względem FIFA 14

Redakcja gry-online.pl postanowiła dodatkowo dowiedzieć się, jakie są oczekiwania samych fanów odnośnie FIFA 14. Zapytaliśmy się o to wielokrotnego Mistrza Polski tej gry, jednego z najlepszych europejskich graczy na omawianej platformie – Bartosza „Bartas” Tritta. Poniżej możecie przeczytać to, co myśli Bartosz na temat nadchodzącej produkcji.

Pierwsza rzecz, którą chciałbym, aby została poprawiona w grze FIFA 14 to licencja polskich zespołów. Nie ukrywam, że z chęcią pograłbym online Lechem Poznań nawet wtedy, kiedy używaliby licencjonowanych koszulek. Kiedy mówimy o samej grze, to zdecydowanie brakuje mi w niej dynamiczniejszych strzałów. Czasami trudno odróżnić, który strzał jest mocny, a który leci powoli. Mam nadzieję, że od poprawek nie ucieknie także tryb FIFA Ultimate Team. Liczę na to, że zostanie on zrobiony tak, jak normalna rozgrywka online. Żywię takie nadzieje z tego względu, że na dzień dzisiejszy dana opcja gry to jedna, wielka niewiadoma. Niezależnie od tego, jaki posiada się skład, to i tak w grze decyduje przede wszystkim szczęście. Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to mam nadzieję, że EA w końcu wyeliminuje powszechną losowość. Pamietam starsze odsłony FIFA - 04, 05, 06, 07 czy 08. Wówczas żeby wygrać trzeba było być lepszym. Natomiast dziś wygląda to tak, że umiejętności to około 35% sukcesu. Reszta to szczęście i czekanie na przebitke/obitkę przez zawodników, a najczęściej przebić udaje się C.Ronaldo... W tym przypadku też po cichu liczę, że coś z tym zrobią i lekko go osłabią względem pozostałych zawodników.

Bartosz „Bartas” Tritt podczas Mistrzostw Polski w FIFA13. - Plotki o FIFA 14, czyli co czeka graczy w tym roku  - wiadomość - 2013-04-16
Bartosz „Bartas” Tritt podczas Mistrzostw Polski w FIFA13.