Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 12:56

autor: luckie

Criterion ma dość gier wyścigowych

Studio Criterion robi sobie przerwę w tworzeniu gier wyścigowych. Ich kolejna produkcja należeć ma do gatunku niepowiązanego z samochodami. Oznacza to też, że następna część Need for Speed wyjdzie spod palców innej ekipy.

Criterion zostawia samochodówki w tyle - Criterion ma dość gier wyścigowych - wiadomość - 2013-04-16
Criterion zostawia samochodówki w tyle

Okazuje się, że studio Criterion Games nie tylko nie zajmie się produkcją Need for Speed: Underground (na temat którego plotki krążyły w zeszłym tygodniu), lecz także rozstanie się na jakiś czas z samochodówkami. Szef ekipy, Alex Ward, zdradził na Twitterze zamiar zajęcia się tytułem z innego gatunku niż wyścigi. Obecnie jest zbyt wcześnie, by podzielić się konkretami, więc nie wiemy jak bardzo „niesamochodówkowa” będzie kolejna gra Criterionu. Ward rozwiewa jednak nadzieje graczy pamiętających Black i niewydane Black: Second Mission – kolejnym projektem studia nie jest kontynuacja strzelaniny z 2006 roku.

Nie znaczy to, że Brytyjczycy raz na zawsze porzucają cztery kółka. Ward zaznacza, że w odpowiednim czasie Criterion prawdopodobnie stworzy kolejną odsłonę lubianej serii Burnout. Ponadto ciekawość może wzbudzać jedna z wypowiedzi Warda:

Mnóstwo ludzi pyta o nowego NfS-a od Criterionu. Także o Road Rash. Choć uwielbiam te gry, żadną z nich osobiście się nie zajmuję.

Po czym dodał:

Kluczowym słowem było „osobiście”.

Znaczy to pewnie tyle, że kolejny Need for Speed znajduje się już w produkcji (co raczej dla nikogo nie jest zaskoczeniem), ale pracuje nad nim inne studio. Na więcej informacji na temat tej samochodówkowej serii, jak i następnego projektu Criterionu musimy jeszcze poczekać.

Brytyjskie studio Criterion wsławiło się przede wszystkim jako twórcy gier wyścigowych z serią Burnout na czele. Jej ostatnia odsłona – Burnout Paradise – zyskała sympatię wielu graczy. Zespół powołał do istnienia również dwie części serii Need for SpeedNeed for Speed: Hot Pursuit z 2010 roku i najnowsze Need for Speed: Most Wanted. Gry Criterionu, których głównym tematem nie były wyścigi to m.in.: ekonomiczne Sub Culture, zręcznościowy AirBlade, czy FPS Black.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.