Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PC
Okładka Black: Second Mission (PS3)

Black: Second Mission

Sequel cieszącej się dużą popularnością pierwszoosobowej strzelaniny Black. Fabuła gry przedstawia dalsze perypetie sierżanta Jacka Kellara. Członek elitarnego oddziału CIA do zadań specjalnych kolejny raz musi stawić czoła ludziom zagrażającym pokojowi na świecie.

Akcji | FPP | terroryzm | strzelanki

Okładka Black: Second Mission (PS3)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydana w 2006 roku gra Black zyskała miano jednego z najciekawszych i najładniej prezentujących się FPS-ów, jakie ukazały się na konsolach PlayStation 2 i Xbox. Zachęceni sukcesem deweloperzy z Criterion Games zajęli się przygotowaniem sequela skierowanego na platformy następnej generacji – PlayStation 3 i Xbox 360.

Fabuła Black: Second Mission kontynuuje wątki przedstawione w części pierwszej. Gracze poznają więc dalsze losy sierżanta Jacka Kellera, słynącego z niesubordynacji członka elitarnej jednostki CIA do przeciwdziałania globalnemu terroryzmowi. Kiedy kruchy pokój na świecie ponownie staje na krawędzi załamania, specjalista do skutecznej i widowiskowej eliminacji wrogów musi wkroczyć do akcji.

Jak przystało na FPS w klasycznym, pełnym akcji wydaniu, rozgrywka w Black: Second Mission nastawiona jest na dynamiczne sekwencje strzeleckie. Do dyspozycji gracza oddano spory arsenał uzbrojenia, przy czym kluczowe znaczenie dla każdej misji ma wybór odpowiedniego rodzaju broni, w jaką wyposażony zostanie Keller.

Kampania trybu jednoosobowego składa się z szeregu misji umiejscowionych w różnych lokacjach. Jej uzupełnieniem jest w pełni funkcjonalny multiplayer, pozwalający na zmagania z żywymi przeciwnikami w kilku wariantach rozgrywki.

Uwaga: prace nad grą zostały wstrzymane ok. 2009 roku. Po odejściu Stuarta Blacka (główny projektant Black) z ekipy Criterion Games, szanse na dokończenie realizacji projektu spadły praktycznie do zera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Gry podobne do Black: Second Mission

Wymagania wiekowe Black: Second Mission

16+

Wymagania sprzętowe Black: Second Mission

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Doniesienia o sequelu gry Black czymś więcej niż plotką?
Doniesienia o sequelu gry Black czymś więcej niż plotką?

wiadomość23 grudnia 2008

Black – gra uznana za jednego z najładniejszych (jeśli nie najładniejszego) shooterów na PS2 prawdopodobnie doczeka się drugiej części. A przynajmniej co jakiś czas pojawiają się plotki odnośnie domniemanego Black 2. Dzisiaj pora na kolejną z nich.

X360
PS3
PC