
Data wydania: Anulowana
Sequel cieszącej się dużą popularnością pierwszoosobowej strzelaniny Black. Fabuła gry przedstawia dalsze perypetie sierżanta Jacka Kellara. Członek elitarnego oddziału CIA do zadań specjalnych kolejny raz musi stawić czoła ludziom zagrażającym pokojowi na świecie. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, pracami nad tytułem zajęło się studio Criterion Games.
Wydana w 2006 roku gra Black zyskała miano jednego z najciekawszych i najładniej prezentujących się FPS-ów, jakie ukazały się na konsolach PlayStation 2 i Xbox. Zachęceni sukcesem deweloperzy z Criterion Games zajęli się przygotowaniem sequela skierowanego na platformy następnej generacji – PlayStation 3 i Xbox 360.
Fabuła Black: Second Mission kontynuuje wątki przedstawione w części pierwszej. Gracze poznają więc dalsze losy sierżanta Jacka Kellera, słynącego z niesubordynacji członka elitarnej jednostki CIA do przeciwdziałania globalnemu terroryzmowi. Kiedy kruchy pokój na świecie ponownie staje na krawędzi załamania, specjalista do skutecznej i widowiskowej eliminacji wrogów musi wkroczyć do akcji.
Jak przystało na FPS w klasycznym, pełnym akcji wydaniu, rozgrywka w Black: Second Mission nastawiona jest na dynamiczne sekwencje strzeleckie. Do dyspozycji gracza oddano spory arsenał uzbrojenia, przy czym kluczowe znaczenie dla każdej misji ma wybór odpowiedniego rodzaju broni, w jaką wyposażony zostanie Keller.
Kampania trybu jednoosobowego składa się z szeregu misji umiejscowionych w różnych lokacjach. Jej uzupełnieniem jest w pełni funkcjonalny multiplayer, pozwalający na zmagania z żywymi przeciwnikami w kilku wariantach rozgrywki.
Uwaga: prace nad grą zostały wstrzymane ok. 2009 roku. Po odejściu Stuarta Blacka (główny projektant Black) z ekipy Criterion Games, szanse na dokończenie realizacji projektu spadły praktycznie do zera.
Autor opisu gry: Przemysław Zamęcki
Platformy:
Xbox 360Angielskie napisy i dialogi
PlayStation 3Angielskie napisy i dialogi
PC WindowsAngielskie napisy i dialogi
Producent: Criterion Games
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gry podobne:
Black – gra uznana za jednego z najładniejszych (jeśli nie najładniejszego) shooterów na PS2 prawdopodobnie doczeka się drugiej części. A przynajmniej co jakiś czas pojawiają się plotki odnośnie domniemanego Black 2. Dzisiaj pora na kolejną z nich.
gry
Filip Grabski
23 grudnia 2008 10:10