Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2013, 12:22

autor: Sarge

Wieści ze świata (Fuse, Aion, Rock Band, Street Fighter: Assassin's Fist) 9/4/13

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Fuse, aktualizacji darmowej gry Aion, znikających piosenkach z usługi Rock Band Store, a także internetowym serialu Street Fighter: Assassin's Fist na Kickstarterze. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Legend of Grimrock

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Legend of Grimrock. Dzieło studia Almost Human możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 3,73 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Empire: Total War / Napoleon: Total War

W ramach promocji Cyfrowy Giermasz w serwisie cyfrowej dystrybucji cdp.pl przeceniono dwie gry – Empire: Total War oraz Napoleon: Total War. Obie produkcje studia Creative Assembly można obecnie nabyć za 14,99 zł. Specjalna oferta zakończy się 10 kwietnia o godzinie 16:00.

Fuse

Studio Insomniac Games (serie Ratchet & Clank, Resistance) poinformowało na oficjalnej stronie internetowej, że w okolicach premiery gry Fuse (31 maja w Europie) będziemy mogli sprawdzić jej demo. Twórcy uspokajają także, że w ich nadchodzącej produkcji nie znajdziemy kodu Online Pass, który w wielu innych tytułach jest wymagany do rozpoczęcia sieciowej zabawy. Oprócz tego nie będzie również systemu mikropłatności.

Kratos

Firma Sony Computer Entertainment America zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nazwę Kratos. Znak towarowy został opisany m.in. jako „oprogramowanie gier komputerowych”, czy „gra elektroniczna do pobrania”. Nie jest żadną tajemnicą, że Kratos to główny bohater serii God of War. Nie wiadomo jednak, w jakim celu firma Sony Computer Entertainment dokonała rejestracji tej nazwy.

The Mad & The Monstrous

Jak donosi jeden z użytkowników forum NeoGAF, kilka dni temu firma Square Enix zarejestrowała znak towarowy The Mad & The Monstrous. W sieci pojawiły się spekulacje, że może chodzić o niezapowiedzianą jeszcze grę, ale japoński wydawca do tej pory nie skomentował tych doniesień.

Rock Band

Studio Harmonix poinformowało na Facebooku, że z usługi Rock Band Store zniknęła „niewielka liczba piosenek do pobrania”. Wśród nich znalazły się m.in. trzy utwory muzyczne zespołu Metallica (Ride The Lightning, And Justice For All, Blackened). Ma to związek z wygaśnięciem niektórych umów licencyjnych. Deweloper uspokaja, że wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły usunięte piosenki, będą mogły w przyszłości pobrać je ponownie bez żadnych ograniczeń. Przypomnijmy, że kilka dni temu studio Harmonix oficjalnie przestało zaopatrywać fanów serii Rock Band w nową zawartość do pobrania.

Street Fighter: Assassin’s Fist

W serwisie Kickstarter rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na produkcję internetowego serialu Street Fighter: Assassin’s Fist. Scenarzystą, reżyserem i głównym pomysłodawcą projektu jest Joey Ansah, który kilka lat temu opublikował na YouTube popularny, kilkuminutowy film Street Fighter: Legacy. Do stworzenia znacznie bardziej ambitnego serialu w postaci Street Fighter: Assassin’s Fist potrzebuje 625 tysięcy funtów. Do tej pory udało się zgromadzić ponad 8 tysięcy funtów, a do końca akcji pozostały 24 dni.

Aion

Sean Orlikowski z firmy NCsoft powiedział serwisowi Massively, że aktualizacja 4.0 do darmowej gry Aion zostanie wypuszczona w czerwcu tego roku. Termin dotyczy jednak użytkowników z Ameryki Północnej i nie wiadomo, czy w podobnym czasie obowiązywać będzie też mieszkańców Europy. Aktualizacja 4.0 nazwana Dark Betrayal wprowadzi m.in. trzy nowe klasy postaci: Gunslinger, Songweaver oraz The Aethertech.

Irrational Games

W sierpniu ubiegłego roku w prace nad grą BioShock Infinite został zaangażowany Rod Fergusson, były producent wykonawczy serii Gears of War. Teraz potwierdził serwisowi Polygon, że po wydaniu BioShock Infinite opuszcza studio Irrational Games. Niestety nie zdradził, w jakim kierunku potoczy się jego dalsza kariera.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: