Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 08:14

autor: Góral

Fuse, nowa gra twórców serii Ratchet & Clank, nie ukaże się zgodnie z planem

Wydawca gry Fuse, firma Electronic Arts, ujawnił, że nowy projekt ojców serii Resistance i Ratchet & Clank nie zdąży na marcową premierę. Tytuł zadebiutuje w drugim kwartale 2013 roku.

Firma Electronic Arts, wydawca gry Fuse, wraz z ujawnieniem ostatnich wyników finansowych poinformowała, że nowa gra studia Insomniac Games nie ukaże się zgodnie z planem. Tytuł został przełożony na pierwszy kwartał finansowy 2014 roku, czyli mówiąc po naszemu, trafi na rynek w okresie kwiecień – czerwiec bieżącego roku.

Fuse – pierwsza multiplatfomowa gra studia Insomniac Games. - Fuse, nowa gra twórców serii Ratchet & Clank, nie ukaże się zgodnie z planem - wiadomość - 2013-01-31
Fuse – pierwsza multiplatfomowa gra studia Insomniac Games.

Oryginalnie Fuse miało pojawić się na sklepowych półkach 19 marca, widocznie jednak twórcy potrzebują więcej czasu na dopieszczenie swojego projektu. Gra została zapowiedziana w czerwcu 2011 roku. Wtedy funkcjonowała pod nazwą Overstrike, jednak we wrześniu 2012 roku produkt ochrzczono mianem Fuse. Zmianie uległ także design gry, który początkowo cechował się kreskówkowa oprawą.

Produkcja szykowana jest z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Jest to pierwsza gra studia Insomniac Games (ojcowie serii Ratchet & Clank), która zostanie wydana nie tylko na sprzęt firmy Sony.

Historia, rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości, opowiada o grupie najemników, którzy muszą pozbyć się tajemniczej organizacji zagrażającej bezpieczeństwu planety. Fuse jest trzecioosobową strzelanką, projektowaną z myślą o czteroosobowej kooperacji.