Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 09:00

autor: Adrian Werner

Gra MMORPG Wizardry Online zadebiutowała na rynku

Na rynku zadebiutowała gra Wizardry Online. Autorzy reklamują ją jako najtrudniejsze MMORPG w historii. Każdy może osobiście sprawdzić prawdziwość tych słów, gdyż produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Marka Wizardry wreszcie powróciła na pecety. - Gra MMORPG Wizardry Online zadebiutowała na rynku - wiadomość - 2013-01-31
Marka Wizardry wreszcie powróciła na pecety.

Gracze pecetowi szukający prawdziwych wyzwań mają powody do zadowolenia. Na rynek trafiło bowiem Wizardry Online, czyli MMORPG, którego twórcy chwalą się przede wszystkim bardzo wysokim poziomem trudności. Produkcja korzysta z popularnego obecnie modelu darmowego z mikropłatnościami, choć przewidziano też miesięczny abonament, gwarantujący wszystkie możliwe bonusy. Klienta można pobrać zarówno z oficjalnej strony, jak i z serwisu Steam.

  1. Wizardry Online – strona oficjalna
  2. Wizardry Online na Steam

Z okazji premiery urządzono na Steam promocję paczki Wizardry Online Adventure Kit. Oferuje ona zestaw przedmiotów tymczasowo zwiększających tempo gromadzenia punktów doświadczenia, eliksiry odnawiające punkty życia i manę oraz talizmany sprawiające, że po śmierci postaci przez tydzień jej ekwipunku nie będą mogli złupić inni gracze. Wszystko to w sumie kosztuje obecnie 9,49 euro, czyli niecałe 40 zł. Cena ta jest o 50% niższa niż standardowa, a cała promocja potrwa do 13 lutego.

Wizardry Online to gra, która reklamowana jest jako najtrudniejsze MMORPG w historii. Nie znajdziemy tu żadnej automatycznej regeneracji zdrowia, ani przeciwników, których poziomy dopasowują się do naszego doświadczenia. Brak również bezpiecznych stref. Zamiast tego zginąć można zawsze i wszędzie, o co zresztą jest bardzo łatwo, gdyż tempo respawnowania się wrogów jest iście mordercze. Co więcej, bez odpowiedniego przygotowania śmierć może okazać się ostateczna i wymusi stworzenie nowej postaci.

Gra w niczym nie ogranicza też rozgrywek PvP i inni gracze potrafią nas zaatakować niezależnie od lokacji. Dlatego dla bezpieczeństwa lepiej dołączyć do jakiejś drużyny lub też założyć własną bandę morderców i złodziei, która będzie polowała na innych użytkowników. Jednocześnie życie kryminalistów nie jest usłane różami, gdyż po schwytaniu przez straż trafią oni do więzienia. Autorzy przygotowali również system pozwalający ustanawiać nagrodę za głowę konkretnego gracza.

Przed pobraniem klienta warto rzucić okiem na wymagania gry:

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4GHz (E6600) / Athlon X64 3400
  2. Pamięć RAM: 2 GB
  3. Karta grafiki: GeForce 7900GT / Radeon X850
  4. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista , Windows 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Intel Core 2 Duo E8400
  2. Pamięć RAM: 4 GB
  3. Karta grafiki: GeForce GTS 250 lub lepsza
  4. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista , Windows 7

Gra MMORPG Wizardry Online zadebiutowała na rynku - ilustracja #2 Ojcami cyklu Wizardry są ludzie ze studia Sir-Tech. Wyprodukowali oni łącznie osiem pecetowych odsłon RPG i jedną przygodówkę Nemesis: The Wizardry Adventure.

W 2001 roku firma zbankrutowała, ale nie był to kres serii. Cieszyła się ona bowiem wielką popularnością w Japonii, więc tamtejsi deweloperzy przejęli pałeczkę i rozpoczęli wydawanie własnych odsłon. Wszystkie te gry przeznaczone były jednak wyłącznie na konsole lub urządzenia mobilne. Teraz, dzięki Wizardry Online, marka wreszcie powróciła na PC.