Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wizardry Online (PC)
OkładkaWizardry Online (PC)

Wizardry Online PC

Gra MMORPG bazująca na serii klasycznych RPG-ów autorstwa studia Sir-Tech. Należy do coraz popularniejszego segmentu darmowych gier sieciowych z dobrowolnymi mikropłatnościami.

RPG | FPP | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wizardry Online Premiera PC

premiera światowa

11listopada2011

Gra przestała działać

31lipca2014

Gry podobne do Wizardry Online

Dark Souls II

Dark Age of Camelot

EverQuest

Uwaga: 31 lipca 2014 roku serwery gry zostały wyłączone i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Wizardry Online to MMORPG stworzone przez japońską firmę Headlock Games. Gra przenosi mechanizmy legendarnej serii w realia wielkiego sieciowego świata zamieszkanego przez tysiące graczy. Jest to pierwsza nowa pecetowa odsłona cyklu od czasu wypuszczonej w 2001 roku części ósmej.

Japończycy zadbali o zachowanie podstawowych elementów serii. Nie ma więc tu mowy o jakichkolwiek uproszczeniach. Zamiast tego dostajemy wysoki poziom trudności i skomplikowania. Zabawa polega głównie na zwiedzaniu rozległych podziemi. Nie przypomina to jednak beztroskiego przedzierania się przez hordy potworów znanego ze współczesnych MMO. W Wizardry Online lekkomyślność szybko przypłacimy życiem. Lochy wypełnione są bowiem masą śmiercionośnych pułapek. Nawet zwykłe skrzynie stanowią zagrożenie – niewłaściwe ich otwarcie może doprowadzić do otrucia i w rezultacie zgonu naszego bohatera. Headlock Games nie chciało niańczyć graczy i dlatego osiągnięcie czegokolwiek wymaga sporego wysiłku. Nie znajdziemy tu nawet jakiejkolwiek auto mapy, co ma nas zachęcić do dokładnego badania otoczenia i bardziej przemyślanej eksploracji. Jednocześnie gra jest mimo wszystko sprawiedliwa i nagradza strategiczne myślenie oraz pomysłowość.

Ciekawie rozwiązano kwestię śmierci postaci. Przybieramy wtedy postać zjawy i dostajemy jedną ostatnią szansę na odzyskanie własnego ciała. Jeśli nam się jednak nie powiedzie to tracimy bohatera na zawsze, dlatego w Wizardry Online często dobrym pomysłem jest ucieczka przed silniejszym przeciwnikiem. Kluczową rolę odgrywa też współpraca z innymi ludźmi. Wolno nam tworzyć małe drużyny oraz większe grupy złożone z maksymalnie stu graczy. Jednocześnie gra w żaden sposób nie ogranicza przemocy pomiędzy postaciami, więc lekkomyślni bohaterowie szybko skończą z nożem w plecach, wbitym tam przez ich towarzyszy broni. Śmierć postaci odrobinę osładza system schowków. Możemy w nich zostawić część własnego ekwipunku dla kolejnej naszej postaci.

Wizardry Online należy ma do coraz popularniejszego segmentu darmowych MMORPG z dobrowolnymi mikropłatnościami. Gra oferuje prostą, ale klimatyczną grafikę 3D, której zaletą są niskie wymagania sprzętowe. Całość utrzymana jest w stylistyce będącej połączeniem typowego europejskiego fantasy z mangowymi projektami postaci.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wizardry Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wizardry Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7