Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2011, 11:07

autor: DogGhost

Wizardry Online - otwarte beta testy ruszą 7 października

Na oficjalnej stronie gry Wizardry Online ogłoszono, że jej otwarte beta testy rozpoczną się 7 października. Dodatkowo poznaliśmy nowe informacje na temat dostępnych ras oraz japońskiego wydania.

Serwis VG247 donosi, że otwarte beta testy zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3 gry MMO Wizardry Online rozpoczną się 7 października tego roku. Poznaliśmy również informacje dotyczące dostępnych ras oraz japońskiego wydania.

Wizardry Online - otwarte beta testy ruszą 7 października - ilustracja #1

Wszystkie osoby, które chcą na własnej skórze przekonać się, jakie znaczne zmiany wprowadziło japońskie studio Headlock Games w porównaniu z poprzednimi odsłonami tej głośnej serii RPG, mogą zarejestrować się na oficjalnej stronie gry. Pewną barierę stanowi fakt, że nie posiada ona angielskiej wersji językowej. Jeżeli uda Wam się tego dokonać, to zachęcamy do podzielenia się z innymi czytelnikami w komentarzach pod newsem, gdzie należy klikać, aby się zapisać.

Garść ciekawych informacji na temat Wizardry Online opublikował także japoński serwis Famitsu. Gracz będzie mógł wcielić się w jedną z pięciu ras: ludzi, elfów, pokaru, krasnoludów oraz normów. Ostatnie dwie spośród wymienionych ograniczą się tylko do jednej płci: nie ujrzymy krasnoludzkich kobiet, ani męskich normów.

Wizardry Online - otwarte beta testy ruszą 7 października - ilustracja #2

Według doniesień, gra Wizardry Online miałaby zadebiutować w wersji free-to-play w maju przyszłego roku. Do japońskich sklepów trafi najprawdopodobniej pudełkowe wydanie w cenie 3990 jenów (według obecnego kursu ok. 175 zł), które zapewni miesięczny abonament premium. Podobnie jak w przypadku innych gier z gatunku MMO opartych na modelu mikrotransakcji, nabywcy płatnej wersji otrzymają bonusy w postaci czasowego przyspieszenia zdobywania punktów doświadczenia, unikatowych przedmiotów oraz powiększonego ekwipunku.

Według zapowiedzi wydawcy, firmy Gamepot, gra Wizardry Online będzie dostępna globalnie w przyszłym roku, więc nie powinniśmy długo czekać na jej angielską wersję.

Pierwsza odsłona serii gier RPG Wizardry pojawiła się w 1981 roku (jej pecetowa wersja w 1984 roku). W ciągu dwudziestu lat ukazało się dziewięć części, w tym jedna przygodówka, które cieszyły się dużą popularnością wśród miłośników klimatów fantasy. Po wydanej w 2001 roku produkcji Wizardry 8, prawa do marki przejęli Japończycy i zaczęli hurtowo tworzyć tytuły osadzone w tym uniwersum. Do tej pory powstało ich łącznie około czterdziestu.