Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Outernauts (WWW)
OkładkaOuternauts (WWW)

Outernauts WWW

Przeglądarkowa gra RPG z taktycznym turowym systemem walki. Całość można opisać jako wariację na temat Pokemonów w realiach science-fiction. Naszym zdaniem jest podróżowanie po galaktyce, łapanie i tresowanie obcych zwierząt, a następnie wykorzystywanie ich w starciach.

RPG | science fiction | turowe | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Outernauts Premiera WWW

24lipca2012

producent: Insomniac Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Outernauts to rozgrywana za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook gra RPG z turowym systemem walki. Jest to produkcja autorstwa doświadczonego studia Insomniac Games, znanego z takich serii jak Spyro, Ratchet & Clank oraz Resistance.

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkości udało się skolonizować wiele systemów planetarnych. Gracze wcielają się w członków tytułowej jednostki Outernauts, której zadaniem jest odkrycie sekretów starożytnej obcej cywilizacji. Grę najprościej można opisać jako wariację na temat Pokemonów w realiach science-fiction. Po stworzeniu własnej postaci gracze rozpoczynają eksplorację galaktyki. Do wykonania czeka wiele różnorodnych misji, w których zmierzymy się m.in. z kosmicznymi piratami i sługusami korporacji Sludge. W trakcie przygód konieczne jest chwytanie obcych zwierząt, a następnie ich tresowanie. Stworzenia te wykorzystujemy do prowadzenia turowych walk. Pomimo przeglądarkowej natury gry, system potyczek posiada głębię znaną z taktycznych RPG-ów. Outernauts oferuje setki różnorodnych umiejętności i każdy zwierzak posiada inny ich zestaw. Tym samym do osiągnięcia sukcesu konieczne jest dobieranie podopiecznych pod kątem przeciwników.

Autorzy chcieli, by ich gra była prawdziwie społecznościowa, więc przygotowali rozbudowane opcje multiplayer. Możemy toczyć walki PvP z innymi graczami, jak również pobawić się w kooperację. W tym drugim przypadku twórcy zastosowali ciekawy patent. Pojedyncza grupa przyjaciół dostaje własną instancję każdej misji i silnik zapamiętuje jej stan nawet wtedy, gdy wszyscy członkowie drużyny są wylogowani. Dzięki temu możliwe jest na przykład przechodzenie lochu na raty, gdzie każdy gracz w wybranym przez siebie czasie samotnie oczyści fragment planszy.

Insomniac postawiło na tradycyjny dla gier społecznościowych model darmowy z mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy ułatwiać sobie życie poprzez kupowanie czasowych bonusów do obrażeń, modyfikatorów przyspieszających zdobywanie doświadczenia czy surowców, które inaczej musielibyśmy wydobyć samodzielnie. Wykonanie jakiejkolwiek czynności wymaga wydania odkreślonej ilości energii. Jej pasek odnawia się automatycznie, a niecierpliwi mogą skorzystać z mikropłatności do zwiększenia tempa regeneracji. Ten system mógłby być kłopotliwy podczas wielogodzinnej zabawy, ale Outernauts zostało zaprojektowane pod kątem krótkich sesji. Gracze mają bawić się miesiącami, każdego dnia poświęcając grze kilkanaście minut.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 4.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Outernauts: Odpowiednia dla każdego wieku.