Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2012, 18:00

autor: Ender

Outernauts – otwarte testy przeglądarkowej gry Insomniac Games

Studio Insomniac Games ogłosiło rozpoczęcie otwartych beta-testów przeglądarkowej gry Outernauts, która jest pierwszym tego typu tytułem stworzonym przez dewelopera znanego z serii Ratchet & Clank oraz Resistance.

Amerykańskie studio deweloperskie Insomniac Games, dobrze znane rzeszy graczy dzięki seriom Spyro, Ratchet & Clank oraz Resistance, ogłosiło właśnie rozpoczęcie otwartych beta-testów swojej pierwszej gry przeglądarkowej pod tytułem Outernauts, która powstała we współpracy z firmą Electronic Arts. Produkcja, funkcjonująca w modelu free-to-play opartym na mikropłatnościach, udostępniona została wszystkim osobom, które korzystają z serwisu Facebook.

Outernauts jest mieszanką gry przygodowej i RPG osadzonego w świecie science-ficition. Zdaniem graczy, należących do elitarnych udziałów ziemskich outernautów, jest eksploracja galaktyki, odkrycie tajemnic zaginionej cywilizacji obcych, a także walka ze złymi korporacjami i kosmicznymi piratami. Na powierzchni ponad 30 dostępnych planet spotkamy fantastyczne stworzenia, będące kluczową częścią tytułu. Istoty można łapać, trenować, ewoluować podobnie jak w cyklu Pokemon, a następnie używać ich w pojedynkach z ulubieńcami innych uczestników zabawy lub napotkanymi wrogami. Twórcy obiecują, że historia przedstawiona w grze jest wyjątkowo barwna i interesująca oraz podlana sporą dawką humoru. Outernauts oferuje kolorową i komiksową oprawę graficzną. Podobnie jak inne facebookowe aplikacje stawia również na budowanie więzi między graczami i rozmaite funkcje społecznościowe.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Gra w serwisie Facebook