Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2012, 14:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Resistance: Burning Skies, Uncharted, Trine 2) 24/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kolejnym trybie multiplayer w strzelaninie Resistance: Burning Skies, fanowskim filmie inspirowanym serią Uncharted, dodatku DLC do gry Trine 2 oraz premierze pecetowej wersji Toy Soldiers.

Warhammer 40,000: Space Marine

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Warhammer 40,000: Space Marine. Dzieło studia Relic Entertainment możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 6,79 euro (ok. 29 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Resistance: Burning Skies

Na łamach europejskiego bloga PlayStation ujawniono ostatni tryb multiplayer w grze Resistance: Burning Skies. Oprócz tradycyjnego Deathmatchu i jego drużynowej odmiany otrzymamy także Survival. Naprzeciw siebie staną w nim dwie drużyny – sześciu ludzkich żołnierzy oraz dwie Chimery. Kiedy gracz kontrolujący przedstawiciela obcej rasy zabije człowieka, ten automatycznie zamienia się w Chimerę i przechodzi do drugiego obozu, przez co przewaga powoli przechyla się na drugą stronę. Wygrywa osoba, która najdłużej utrzyma się przy życiu. Resistance: Burning Skies zadebiutuje 30 maja w Europie na przenośnej konsoli PlayStation Vita.

Wieści ze świata (Resistance: Burning Skies, Uncharted, Trine 2) 24/4/12 - ilustracja #1

Toy Soldiers

Dzisiaj w usługach cyfrowej dystrybucji Steam oraz Games for Windows Live Marketplace zadebiutuje pecetowa wersja gry Toy Soldiers, która od marca 2010 roku jest dostępna na łamach Xbox Live Arcade. Gra została wyceniona na poziomie 9,99 euro (ok. 42 złotych), a użytkownicy Steama przez pierwszy tydzień mogą zakupić ją z 25% zniżką. Produkcja zostanie wzbogacona o dwa darmowe dodatki DLC (The Kaiser’s Battle oraz Invasion!), które posiadacze Xboksa 360 muszą nabyć za opłatą.

Uncharted

Użytkownik morphinapg połączył scenki przerywnikowe z poszczególnych odsłon serii Uncharted i urozmaicił je fragmentami rozgrywki, tworząc w ten sposób materiały prezentujące fabułę poszczególnych części cyklu. Efekty montażu możecie obejrzeć poniżej.

Robotoki

Robert Bowling, który niedawno odszedł z firmy Infinity Ward i przestał zajmować się serią Call of Duty, założył nowe studio deweloperskie o nazwie Robotoki. Jeszcze w tym roku doczekamy się zapowiedzi pierwszej produkcji zespołu, która zadebiutuje na PC, urządzeniach mobilnych oraz konsolach nowej generacji. Nie sprecyzowano, czy w tym ostatnim przypadku chodzi o Wii U – być może mowa już o następcach Xboksa 360 i PlayStation 3.

Trine 2

Studio Frozenbyte udostępniło film z cyklu Kulisy produkcji, w którym Juhani Jokinen prezentuje materiały koncepcyjne z gry Trine 2. Możecie dzięki temu zobaczyć jak będą wyglądały poziomy wchodzące w skład dodatku DLC. Jego premiera odbędzie się latem na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Rozszerzenie wprowadzi sześć niedostępnych wcześniej etapów, nowe umiejętności dla bohaterów oraz historię.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: