Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Gundam Seed Battle Destiny (PSV)
OkładkaGundam Seed Battle Destiny (PSV)

Gundam Seed Battle Destiny PSV

Trójwymiarowa gra akcji, pozwalająca nam pokierować wielkimi robotami, znanymi z japońskich serii animowanych i komiksowych z uniwersum Gundam Seed. Poza kampanią dla pojedynczego gracza, produkcja pozwala również na zabawę w trybie multiplayer.

Akcji | TPP | mechy i roboty | manga i anime | Gundam | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gundam Seed Battle Destiny Premiera PSV

7czerwca2012

producent: ARTDINK wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Gundam Seed Battle Destiny

Resistance: Burning Skies

Freedom Wars

God Eater 2: Rage Burst

Gundam Seed Battle Destiny jest trójwymiarową grą akcji, pozwalającą wcielić się nam w pilota wielkich robotów z uniwersum Gundam Seed. Za produkcję odpowiada japońskie studio Artdink, mające spore doświadczenie w tworzeniu tytułów z najpopularniejszymi japońskimi mechami. Gundam Seed Battle Destiny to już szósta odsłona stworzonej przez dewelopera serii Gundam Battle, której wszystkie poprzednie odsłony trafiły na konsolę PSP.

Fabuła gry przedstawia wydarzenia i najważniejszych bohaterów, którzy pojawili się w serialach telewizyjnych oraz wszystkich pobocznych komiksach i książkach umiejscowionych w świecie Gundam Seeda. Poza historiami pojawiającymi się w wymienionych materiałach źródłowych, twórcy przygotowali też i wpletli w grę oryginalne scenariusze, mogące zainteresować fanów Gundama.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Robotem poruszamy się swobodnie po trójwymiarowych planszach, z których część jest umiejscowiona w przestrzeni kosmicznej. Kamerą sterujemy za pomocą prawej gałki analogowej. Zręcznościowy model walki z jakim mamy do czynienia, łudząco przypomina gry z serii Gundam vs. oraz to, co oferowały poprzednie odsłony cyklu Gundam Battle. W zależności od używanego modelu mecha, mamy do dyspozycji szeroki wachlarz broni dystansowych i tych, których używać będziemy w zwarciu. Możemy stosować też ataki specjalne, skakać, latać, parować ciosy i unikać ich. Dzięki ekranowi dotykowemu konsoli, w szybki sposób zmienimy aktualnie używaną broń, a także wybierzemy kolejny cel ataku.

Battle Destiny posiada lokalny tryb multiplayer, a także możliwość gry za pośrednictwem internetu. Zabawa wieloosobowa pozwala na uczestnictwo w dwuosobowych misjach kooperacyjnych oraz czteroosobowych pojedynkach między graczami.

Oprawa wizualna nie zachwyca ilością detali, ale w zamian zapewnia płynną i szybką rozgrywkę. W grze wykorzystano efekty dźwiękowe, głosy postaci oraz muzykę znaną z seriali telewizyjnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Gundam Seed Battle Destiny: Odpowiednia dla każdego wieku.