Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Freedom Wars (PSV)
OkładkaFreedom Wars (PSV)

Freedom Wars PSV

Osadzona w realiach science-fiction gra akcji z rozgrywką nastawioną na kooperację. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który jak większość ludzi wskutek restrykcyjnej polityki urodzeń skazany jest na miliony lat więzienia.

Akcji | TPP | science fiction | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freedom Wars Premiera PSV

26czerwca2014

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Freedom Wars to produkcja japońskiego oddziału deweloperskiego firmy Sony Computer Entertainment - SCE Japan Studio skierowana do miłośników dynamicznych gier akcji i zarazem zabawy w trybie wieloosobowej kooperacji. Tytuł od początku tworzony był z myślą o konsoli PlayStation Vita i jej możliwościach technicznych.

Akcja gry osadzona została w przyszłości, ukazując dystopijną wizję świata, w którym ludzkość żyje zamknięta za murami państw-miast określanych jako Panopticony. Na skutek restrykcyjnej polityki urodzeń, większość obywateli rodzi się skazanych na miliony lat więzienia. Jedynym sposobem skrócenia wyroku jest odpokutowanie win poprzez udział w niebezpiecznych misjach ratunkowych i walkę z olbrzymimi potworami zwanymi Porywaczami (Abductors).

Bohater (lub bohaterka) kontrolowany przez gracza jest jednym ze skazańców, usiłujących skrócić swój wyrok. Towarzyszy mu rządowy android - Accesory, który ma go zarazem pilnować i wspierać w walce. Mechanika rozgrywka w dużym stopniu przypomina rozwiązania znane fanom serii Monster Hunter. Podstawowa różnica to ukierunkowanie na ratowanie ludzi i pozostanie niezauważonym, a nie zabijanie potworów.

Rozgrywka zaprojektowana została pod kątem zabawy w trybie kooperacji, w której uczestniczyć może maksymalnie 8 graczy. Deweloperzy starali się jak najlepiej wykorzystać potencjał konsoli PlayStation Vita, w tym chociażby możliwość zastosowania elementów rozszerzonej rzeczywistości.

Warstwa wizualna gry utrzymana jest w stylu anime. Twórcy zdecydowali się jednak na efektowną, trójwymiarową oprawę graficzną z widowiskowymi animacjami sekwencji walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Freedom Wars: Odpowiednia dla każdego wieku.