Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Runespell: Overture (PC)
OkładkaRunespell: Overture (PC)

Runespell: Overture PC

Gra logiczna łącząca mechanikę karcianki oraz RPG. Wcielamy się w rolę Odmieńca i przemierzamy średniowieczną Anglię tocząc pojedynki z wrogimi stworami. Zadajemy obrażenia tworząc pokerowe układy kart i rzucając czary.

Logiczne | fantasy | karciane | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Runespell: Overture Premiera PC

20lipca2011

producent: Mystic Box wydawca: Mystic Box Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Runespell: Overture

Puzzle Quest 2

Shadowhand

Bejeweled Twist

Runespell: Overture to produkcja stworzona przez studio Mystic Box, która łączy w sobie kilka gatunków. Z jednej strony mamy w niej mechanikę opierającą się na pokerowych układach, a z drugiej zadajemy obrażenia postaciom i rzucamy zaklęcia korzystając ze specjalnych kart. Głównym bohaterem jest zrodzony z boga nieśmiertelny Odmieniec. W trakcie swojego życia wielokrotnie zmieniał swoją postać. Po przemianie tracił pamięć i rozpoczynał wszystko na nowo. Tym razem jednak poczuł, że wzywa go potężna, starożytna siła i postanowił odpowiedzieć na jej wezwanie.

W trakcie kampanii Odmieniec przemierza średniowieczną Wielką Brytanię zamieszkiwaną przez niebezpieczne istoty rodem ze świata fantasy i celtyckiej mitologii. Poruszamy się po wyznaczonych na mapie punktach, rozmawiamy z napotkanymi postaciami oraz toczymy pojedynki. Pod tym względem gra Runespell: Overture bardzo przypomina serię Puzzle Quest.

Starcia z wrogami odbywają się na osobnej planszy przy użyciu klasycznej talii kart oraz specjalnych zaklęć, które możemy kupić od napotkanych sprzedawców lub zdobyć po pokonaniu przeciwnika. Na początku bitwy talia gracza jest dzielona na siedem kolumn z odsłoniętą wierzchnią kartą. Zadanie polega na takim przekładaniu kart, aby w efekcie utworzyć jak najsilniejsze układy pokerowe. Im lepsza kombinacja, tym większe zadawane obrażenia. W trakcie swojej tury gracz może również podkradać karty przeciwnika i umieszczać je na swoich kolumnach. Czary możemy rzucać wydając tzw. punkty wściekłości, które zdobywamy zadając obrażenia.

Uzyskane wyniki możemy porównać z innymi graczami za pośrednictwem rozbudowanych sieciowych statystyk. W Runespell: Overture wprowadzono również system osiągnięć.

W grze dominują statyczne, dwuwymiarowe plansze. Fabuła jest przedstawiana za pomocą rysunków utrzymanych w stylistyce fantasy. Jedynie w trakcie starć obserwujemy proste animacje zadawanych obrażeń i rzucanych zaklęć.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Runespell: Overture: Odpowiednia dla każdego wieku.

Runespell: Overture Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (Geforce 6800 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows XP/Vista