Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PCPS3
Okładka UEFA Euro 2012 (PC)
OkładkaUEFA Euro 2012 (PC)

UEFA Euro 2012

UEFA Euro 2012 to oficjalna gra Mistrzostw Europy w piłce nożnej, organizowanych przez Polskę i Ukrainę w 2012 roku.

To jest dodatek do gry FIFA 12.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UEFA Euro 2012 Premiera

24kwi2012

PC X360 PS3

Gry podobne do UEFA Euro 2012

FIFA 11

FIFA 07

Pro Evolution Soccer 2012

UEFA Euro 2012 jest grą sportową, ukazującą rozgrywki piłkarskie toczone w ramach turnieju Mistrzostw Europy 2012, zorganizowanego przez Polskę i Ukrainę. Producentem tytułu jest EA Canada, studio znane z wydawanych co roku nowych edycji serii FIFA. UEFA Euro 2012 nie jest samodzielnym tytułem, lecz dodatkiem do gry FIFA 12 - żeby zakosztować turniejowych emocji we własnym domu, należy posiadać egzemplarz tego tytułu.

Producenci wyposażyli grę w wiele trybów rozgrywki. Oprócz tradycyjnego turnieju finałowego, w którym obejmiemy kontrolę nad jedną szesnastu reprezentacji biorących udział w mistrzostwach, spróbujemy sił w zupełnie nowym, zaprojektowanym specjalnie dla UEFA Euro 2012 trybie o nazwie Wyprawy Euro. Pozwala on na zbudowanie własnej drużyny narodowej, zarządzanie nią oraz, oczywiście, podjęcie rywalizacji z innymi europejskimi reprezentacjami. Dzięki wygrywaniu kolejnych spotkań gracz może odblokować kolejne zespoły (których w sumie jest 53), i tym samym otworzyć sobie drogę do rozegrania kolejnych meczów.

W UEFA Euro 2012 istnieje również możliwość prowadzenia rozgrywek sieciowych. Podczas zabawy w trybie Finały Turnieju w Sieci każdy miłośnik gier sportowych może wybrać swoją ulubioną drużynę narodową, a następnie stanąć naprzeciwko innym reprezentacjom krajów europejskich w walce o puchar mistrzostw. Ten sposób prowadzenia rozgrywki najbardziej przypomina klasyczny turniej: podzielony jest na fazę grupową, ćwierćfinały, półfinały oraz finał.

UEFA Euro 2012 wykorzystuje niektóre elementy gry FIFA 12, jak np. tryb FIFA 12 Virtual Pro – dzięki niemu stworzyć można własnego, unikatowego zawodnika i dołączyć go do swojej drużyny. Natomiast na bieżąco aktualizowana zawartość serwisu EA SPORTS Football Club oraz moduł specjalnych zadań sprawią, że miłośnik piłkarskich emocji będzie mógł wielokrotnie przeżywać ulubione momenty turnieju EURO 2012.

Twórcy gry z niezwykłą dbałością o szczegóły odwzorowali tło rozgrywek piłkarskich. Nie tylko umieścili w UEFA Euro 2012 wszystkie rzeczywiste stadiony, na których wystapiły najlepsze reprezentacje Europy, ale zadbali również o odpowiednią oprawę dźwiękową. Piłkarzy zagrzewa do walki doping polskich kibiców, zarejestrowany podczas spotkań Reprezentacji Polski z Meksykiem i Niemcami, jak również oryginalne okrzyki publiki wspierającej inne drużyny narodowe. Mecze komentują znani polskim wielbicielom piłki nożnej Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski, dodatkowo uzupełniając relacje z meczów wieloma anegdotami na temat historii Mistrzostw Europy.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-22  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 1409 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

UEFA Euro 2012 cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI UEFA Euro 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

UEFA Euro 2012 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3