Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 09:55

autor: Sarge

Polska premiera pecetowej wersji UEFA Euro 2012 - dodatku DLC do gry FIFA 12

Dwa dni po premierze konsolowych wersji, polscy gracze mogą oficjalnie zakupić także komputerową edycję UEFA Euro 2012, czyli najnowszego dodatku do gry FIFA 12. W najbliższych godzinach produkt powinien stać się dostępny w ofercie usługi Origin.

Dzisiaj ma miejsce polska premiera pecetowej wersji dodatku DLC UEFA Euro 2012 – zarówno w formie cyfrowej, jak i pudełkowej. Rozszerzenie do gry sportowej FIFA 12 od dwóch dni jest dostępne w usługach Xbox Live oraz PlayStation Network.

UEFA Euro 2012 w najbliższych godzinach oficjalnie zadebiutuje w serwisie Origin, ale pecetowi gracze mogą nabyć to DLC także w tradycyjnych sklepach. W pudełku znajdziecie jednak wyłącznie kod do wykorzystania we wspomnianej usłudze firmy Electronic Arts. Wersję tę możecie zamówić m.in. za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine, co wiąże się z wydatkiem 79,90 złotych.

Polska premiera pecetowej wersji UEFA Euro 2012 - dodatku DLC do gry FIFA 12 - ilustracja #1

Od wtorku rozszerzenie w edycji cyfrowej mogą nabyć posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W usługach PlayStation Network oraz Xbox Live kosztuje ono odpowiednio 69 złotych lub 1800 punktów Microsoftu. Warto dodać, że na wszystkich platformach sprzętowych UEFA Euro 2012 do działania wymaga pełnej wersji gry FIFA 12.

UEFA Euro 2012 wywołuje bardzo duże kontrowersje wśród fanów serii. Głównie przez niepełną licencję, o której autorzy nie wspominali przed premierą. 40% dostępnych drużyn narodowych nie posiada oryginalnych strojów, niektórzy piłkarze (również ci najbardziej znani) nie przypominają swoich rzeczywistych odpowiedników, a nawet mają przekręcone nazwiska. Bardzo zaburza to odbiór produktu, który miał wiernie odwzorowywać emocje związane z tegorocznymi Mistrzostwami Europy. Najwięcej oburzenia wśród graczy wywołuje fakt, że o problemie dowiedzieliśmy się dopiero po premierze rozszerzenia, gdy wiele osób wydało już na nie pieniądze. Na szczęście w maju zostanie wydana łatka wprowadzająca prawdziwe nazwiska wszystkich zawodników.

UEFA Euro 2012 to dodatek DLC do gry sportowej FIFA 12, pozwalający rozegrać tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, organizowane w Polsce i na Ukrainie. To pierwszy przypadek w historii istnienia cyklu, gdy jego okolicznościowa edycja wydana z okazji większej imprezy nie ukazała się w formie oddzielnego produktu. Produkcja jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.