Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2012, 13:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Oficjalna premiera dodatku UEFA Euro 2012 do gry FIFA 12 na Xbox Live

Użytkownicy Xbox Live mogą już zakupić dodatek DLC UEFA Euro 2012 do gry FIFA 12, a niedługo będzie to możliwe również w serwisach Origin oraz PlayStation Network. Niektóre polskie sklepy rozpoczęły także wysyłkę pudełkowej wersji rozszerzenia na PC.

Dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera UEFA Euro 2012 – dodatku DLC do gry FIFA 12, pozwalającego rozegrać tegoroczne Mistrzostwa Europy odbywające się w Polsce i na Ukrainie. Produkcja jest dostępna w usłudze Xbox Live, ale niedługo trafi również do oferty serwisów Origin oraz PlayStation Network.

Na Xbox Live UEFA Euro 2012 kosztuje 1800 punktów Microsoftu. Jutro DLC stanie się dostępne w europejskiej wersji PlayStation Network, a pojutrze pobiorą je także użytkownicy sklepu Origin. Te edycje prawdopodobnie kosztować będą ok. 79 złotych. Do działania dodatku wymagane jest posiadanie gry FIFA 12.

Oficjalna premiera dodatku UEFA Euro 2012 do gry FIFA 12 na Xbox Live - ilustracja #1

26 kwietnia w polskich sklepach oficjalnie zadebiutuje pudełkowa wersja UEFA Euro 2012 na PC, ale już teraz wiele z nich oferuje ją w sprzedaży. Warto nadmienić, że w środku takiego egzemplarza nie znajdziemy płyty z grą, a jedynie kod umożliwiający pobranie rozszerzenia z Internetu. Tytuł został wydany w pełnej polskiej wersji językowej przez firmę Electronic Arts Polska i zamówicie go m.in. w Sklepie GRY-OnLine za 79,90 złotych.

Oficjalna premiera dodatku UEFA Euro 2012 do gry FIFA 12 na Xbox Live - ilustracja #2Tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii naszego kraju. Polska, dzieląca rolę organizatora z Ukrainą, jeszcze nigdy nie była gospodarzem imprezy tego typu. Turniej rozpocznie się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie meczem Polski z Grecją, by zakończyć się 1 lipca finałem na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Łącznie rozegranych zostanie 31 spotkań na ośmiu stadionach. Poza wspomnianymi dwoma arenami piłkarze różnych krajów zawitają jeszcze do Gdańska, Wrocławia, Poznania, Doniecka, Charkowa oraz Lwowa.

UEFA Euro 2012 to dodatek DLC pozwalający posiadaczom gry sportowej FIFA 12 wziąć udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy organizowanych przez Polskę i Ukrainę. Poza możliwością rozegrania głównego turnieju, jedną z atrakcji będzie tryb Wyprawy Euro. Zbudujemy w nim własną drużynę narodową, aby następnie nią zarządzać i walczyć z innymi reprezentacjami. Wygrywając kolejne mecze odblokujemy nowe zespoły, z którymi spotkamy się na murawie. Rozszerzenie jest przeznaczone dla posiadaczy PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC.