Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2012, 12:35

Anno 2070 otrzyma podwodny dodatek – Deep Ocean

Futurystyczna odsłona znanej serii strategicznej otrzyma nowy dodatek – Deep Ocean. Fani Anno 2070 mogą liczyć na wiele zmian w mechanice rozgrywki i rozbudowę paru elementów gry.

Firma Ubisoft zapowiedziała nowy, podwodny dodatek do gry strategicznej Anno 2070. Rozszerzenie nazywa się Deep Ocean i zostanie wydane jesienią tego roku (niestety, nie znamy jego ceny). Jak sama nazwa wskazuje, skupimy się w nim na kolonizowaniu podwodnych terenów. Twórcy ze studiów Related Designs i Blue Byte szykują sporo nowości w zakresie mechaniki rozgrywki, które powinny usatysfakcjonować fanów podstawowej wersji tytułu.

W Deep Ocean zostanie dodany nowy poziom cywilizacyjny, dotyczący frakcji technologicznej, w której będzie mogła wykształcić się klasa geniuszy. W ten sposób uzyskamy dostęp do nowych łańcuchów produkcyjnych, monumentu, dóbr, pojazdów, przedmiotów i surowców.

To nie koniec atrakcji, bo pojawi się opcja przejęcia terenów wroga bez użycia siły militarnej. Ponadto będziemy pozyskiwać energię z elektrowni geotermicznej umieszczonej na dnie morza, transferować energię pomiędzy wyspami i korzystać z podwodnych szlaków morskich. Nasze miasta przyszłości staną w obliczu nieznanego wcześniej zagrożenia – potężnego tsunami.

Deep Ocean to także nowe nagrody dla różnych ścieżek kariery w poszczególnych frakcjach, 150 nowych questów, 30 osiągnięć do zaliczenia oraz możliwość porównywania dokonań graczy w odświeżonych rankingach. Więcej na temat dodatku dowiemy się zapewne w nadchodzących miesiącach. Wydaje się jednak, że deweloperzy idą w dobrym kierunku.

Anno 2070 to najnowsza odsłona dobrze znanej serii strategii, które koncentrują się przede wszystkim na aspektach ekonomicznych. Twórcy produkcji postanowili zapomnieć na chwilę o historii i przenieśli się w przyszłość. W dalszym ciągu jest to jednak rozbudowana i wielowątkowa gra dla prawdziwych strategów. W dodatku naprawdę dobra – Adrian Werner pisał w naszej recenzji, że „jeśli lubicie ten gatunek, to jest to dla Was pozycja obowiązkowa”.

  1. Odświeżający skok w przyszłość - recenzja gry Anno 2070
  2. Oficjalna strona Anno 2070