Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 stycznia 2014, 11:15

Weekendowe premiery kinowe 3.01 - Wilk z Wall Street, Smak życia 3

Oto pierwszy news z nowego cyklu, który ma Wam ułatwić orientację wśród pojawiających się w każdy piątek filmowych premier w naszych kinach. Zapraszam serdecznie, jak jeden kinoman drugiego!

Weekendowe premiery kinowe - Wilk z Wall Street, Smak życia 3 - ilustracja #1

Wraz z nowym rokiem zapraszam na nowy cykl wiadomości, taki “FILMag light”, z którego dowiecie się o najbardziej interesujących premierach kinowych, które zgodnie z tradycją niemal zawsze pojawiają się w naszych kinach w każdy kolejny piątek miesiąca. Weekendowe premiery kinowe będą pojawiać się w każdy czwartek, a w ich soczystym wnętrzu znajdziecie opis wybranych przeze mnie interesujących filmowych debiutów.

Pierwszy weekend stycznia jest dosyć ubogi pod względem propozycji, ale jestem pewien, że w kolejnych tygodniach zrobi się dużo ciekawiej.

Wilk z Wall Street

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Jordan Belfort to prawdziwa postać – mówca, autor i gracz giełdowy, który w latach 90-tych dorobił się ogromnej fortuny dzięki krętactwu i sprytowi. Za swoje czyny poszedł do więzienia na 4 lata, ale przy okazji zarobił kolejną fortunę dzięki wspomnieniom, które teraz stały się wysokobudżetowym filmem. Martin Scorsese nakręcił swoje najdłuższe dzieło w karierze i podobno jedno z najlepszych. Wilk z Wall Street to rock-n-rollowe, szalone, wulgarne, pełne doskonałych dialogów i perfekcyjnych kreacji aktorskich widowisko, które nie nudzi się ani przez minutę z niemal 3 godzin czasu trwania. A przynajmniej tak twierdzą krytycy. Jak dużo talentu do pokazania ma duet Scorsese-DiCaprio Polacy mogli się przekonać już od pierwszych dni po świętach (pokazy przedpremierowe), choć oficjalnie do kin Wilk wchodzi jutro.

  1. Tytuł oryginalny: Wolf of Wall Street
  2. Reżyseria: Martin Scorsese
  3. Grają: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Jean Dujardin

Smak życia 3, czyli chińska układanka

Źródło: facebook.com/kinonaobcasach
Źródło: facebook.com/kinonaobcasach

Pierwszy Smak życia pojawił się ponad 10 lat temu i był sympatycznym, zabawnym filmem o młodych ludziach studiujących w Barcelonie. Przyszedł już czas na część trzecią, w której bohaterowie są odpowiednio starsi i zaplątani w skomplikowaną życiową układankę. Trójka skupia się na Xavierze, który ma dwójkę dzieci z Amerykanką i po rozstaniu z nią musi się przeprowadzić do Nowego Jorku, by być blisko nich. Należy się nastawić na solidną komedię obyczajową ze sporą ilością znanych twarzy wrzuconych do tego międzynarodowego, multikulturowego tygla. Popularnością z filmem pana Scorsese Smak życia 3 raczej nie wygra, ale może kogoś zainteresuje?

  1. Tytuł oryginalny: Casse-tete chinois
  2. Reżyseria: Cedric Klapisch
  3. Grają: Romain Duris, Audrey Tatuou, Kelly Reilly

Oprócz tego do kin wchodzi tylko jeden film:

  1. Wędrówki z dinozaurami 3D (kinowa wersja słynnego serialu dokumentalnego BBC)

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.