Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2014, 10:14

autor: luckie

Seria Fallout znika z oferty GOG.com

Gry Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel nie są już sprzedawane w sklepie GOG.com. Dotychczasowi nabywcy tych produkcji nadal mają do nich dostęp, ale szansa na wykorzystanie darmowych kodów z ostatniej promocji przepadła.

Zakup pierwszych odsłon cyklu Fallout właśnie stał się trudniejszy - Seria Fallout znika z oferty GOG.com - wiadomość - 2014-01-02
Zakup pierwszych odsłon cyklu Fallout właśnie stał się trudniejszy
GOG.com bez Falloutów
  1. Od 31 grudnia 2013 roku Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel nie są dostępne w sklepie GOG.com
  2. Dotychczasowi nabywcy nadal mogą pobierać gry w zakładce „My Games”
  3. Darmowe kody podarunkowe z ostatniej promocji sklepu stały się nieaktywne
  4. Pozostałe gift codes wciąż da się wykorzystać

Ekipa GOG.com poinformowała, że z przyczyn niezależnych zmuszona była usunąć z oferty sklepu gry Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Produkcje zniknęły z katalogu GOG.com 31 grudnia o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Uspokajamy od razu, że osoby, które kupiły wspomniane gry wcześniej, nadal mogą pobierać je w zakładce „My Games”. Niestety, niewykorzystane do tej pory kody podarunkowe (gift codes) uzyskane w ostatniej promocji w GOG.com (wszystkie trzy tytuły rozdawano za darmo) przepadły. Jeśli jednak posiadacie klucze nabyte w inny sposób, póki co można je wykorzystać.

Jakież to „przyczyny niezależne” doprowadziły do tej decyzji? Otóż 31 grudnia 2013 roku firma Interplay, pierwotny wydawca Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics, utraciła prawa do marki Fallout. Obecnie znajdują się one w całości w rękach firmy ZeniMax Media, mającej pod swoimi skrzydłami studio Bethesda Softworks, dewelopera Fallout 3. Jak na razie, GOG.com nie ma w swojej ofercie żadnego tytułu należącego do Zenimax Media. Trudno zatem powiedzieć, czy i kiedy wspomniane gry trafią z powrotem do sprzedaży w polskim sklepie.

Jeśli do tej pory ociągałeś się z zakupem Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, a poczucie straty sprawiło, że właśnie poczułeś palącą chęć nabycia tych tytułów, możesz to uczynić za pośrednictwem Steama. Da się kupić je tam w promocji za 2,49 euro (ok. 10 zł) każdy lub 4,99 euro (ok. 21 zł) przy zakupie wszystkich trzech.

  1. Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics w promocji na Steamie
  1. Strona sklepu GOG.com
  2. Oficjalna strona serii Fallout