Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2015, 12:30

autor: Draug

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops III, The Elder Scrolls Online, Deadpool: The Video Game) 1/9/2015

Dziś piszemy m.in. o pre-orderowych bonusach do Call of Duty: Black Ops III, premierze dodatku Imperial City do The Elder Scrolls Online na PC, wydaniu gry Deadpool: The Video Game z 2013 roku na PS4 i XOne oraz darze byłego COO Blizzarda dla muzeum. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do środy 2.09 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 7.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 145 gier, WWW

Promocje GOG.com

Przecena nowo wprowadzonych do oferty klasyków Bethesdy Softworks (do środy 2 września do godz. 14:59) – WWW, więcej informacji tutaj

Weekly Staff Picks: Braaaains! – przecena kilku gier z zombie w roli głównej (oferta ważna do czwartku 3 września do godz. 11:59), WWW:

Call of Duty: Black Ops III – bonus pre-orderowy

Jeśli jesteście fanami serii Call of Duty, a nie zdecydowaliście się jeszcze na jej najnowszą odsłonę, firma Activision i studio Treyarch wytoczyły kolejny argument mający zachęcić Was do zakupu. Składając zamówienie przedpremierowe na Call of Duty: Black Ops III, w ramach prezentu otrzymacie dostęp do multiplayerowej mapy Nuk3town. Jest to przeobrażenie popularnych aren Nuketown z Call of Duty: Black Ops i Nuketown 2025 z Call of Duty: Black Ops II – unowocześnione (w taki sposób, by pasowało do dynamiki rozgrywki w „trójce”), ale zachowujące cechy charakterystyczne pierwowzorów, czyli mały rozmiar i nacisk na walkę krótkiego zasięgu. Miejcie na względzie, że omawiany bonus przysługuje wyłącznie użytkownikom pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One – oferta nie dotyczy posiadaczy sprzętu siódmej generacji.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops III, The Elder Scrolls Online, Deadpool: The Video Game) 1/9/2015 - ilustracja #1

The Elder Scrolls Online – Imperial City na PC

Zgodnie z lipcową zapowiedzią, w ręce komputerowych graczy trafił pierwszy duży dodatek do The Elder Scrolls Online. Rozszerzenie zatytułowane Imperial City w wersji PC wczoraj wieczorem stało się dostępne w Ameryce Północnej, a dziś rano zostało oddane do użytku także Europejczykom. Add-on oferuje przede wszystkim tytułowe Cesarskie Miasto – stolicę prowincji Cyrodiil – z sześcioma dzielnicami, trzema lochami i innymi atrakcjami. Jest on dostępny za darmo dla użytkowników opłacających abonament, reszta za skorzystanie z jego zawartości musi wysupłać z wirtualnej kiesy 2500 koron. Na konsole Imperial City trafi z półmiesięcznym opóźnieniem – 15 września na XOne i 16 września na PS4.

Deadpool: The Video Game – port PS4/XOne

Amerykańska sieć sklepów GameStop wyręczyła firmę Activision, ujawniając za pośrednictwem Twittera, że growa adaptacja przygód jednego z popularniejszych ostatnio bohaterów Marvela, wydana pierwotnie w 2013 roku, trafi na platformy sprzętowe ósmej generacji. Deadpool: The Video Game w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One pojawi się jakoby 17 listopada 2015 roku, a od pierwowzoru będzie różnił się dodaną zawartością z wcześniejszych DLC – dwoma poziomami i dwoma alternatywnymi strojami dla tytułowego bohatera. O poprawkach w grafice nie ma wzmianki; nie zamieszczono też żadnych screenów ani trailera z nowej wersji, by dało się stwierdzić jakieś zmiany na własną rękę. Cena sugerowana na rynek amerykański to 49,99 dolarów (ok. 190 zł). A jeśli ktoś zastanawia się, jak mogło dojść do powrotu Deadpoola, skoro ta sama gra zniknęła nagle z rynku ponad półtora roku temu – wygląda na to, że Activision odzyskało odpowiednie prawa, bo 17 lipca omawiana produkcja pojawiła się znowu na Steamie.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops III, The Elder Scrolls Online, Deadpool: The Video Game) 1/9/2015 - ilustracja #2

Pamiątki Paula Samsa po Blizzardzie dla muzeum

Paul Sams – do niedawna COO w firmie Blizzard Entertainment, a obecnie szef zespołu Ready at Dawn – postanowił przekazać swój zbiór pamiątek związanych z „Zamiecią” muzeum. Mowa tu o ponad 1500 eksponatach w postaci gier, materiałów promocyjnych itp., zebranych w trakcie ok. 20 lat pracy Samsa. Obdarowana instytucja to The Strong Museum – amerykańskie muzeum narodowe dedykowane szeroko pojętym grom.

Galeria obrazków

Ponadto polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: