Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Zombie Shooter 2 (PC)

Zombie Shooter 2 PC

Zombie Shooter 2 to druga odsłona wydanej w 2008 roku gry action-RPG studia Sigma-Team. Gracz kieruje poczynaniami jednej z kilku dostępnych postaci, a jego zadaniem jest odeprzeć inwazję nieumarłych i przeżyć w zrujnowanym mieście.

RPG | zombie | widok izometryczny | RPG akcji

PC Windows
Okładka Zombie Shooter 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2009

Zombie Shooter 2 to druga odsłona serii gier akcji z elementami RPG i opowiadających o walce z zombie. Za stworzenie produkcji odpowiada firma Sigma Team, znana z wielu bardzo podobnych tytułów (Alien Shooter).

Gra pozwala nam wybrać jedną z kilku dostępnych postaci (zarówno mężczyzn i kobiet), które muszą zmierzyć się z inwazją nieumarłych w pewnym zniszczonym mieście. Zadaniem gracza jest przemierzanie kolejnych lokacji i eliminowanie hord zombie. Podczas głównej kampanii poznajemy też kilka postaci pobocznych, zdobywamy poziomy doświadczenia, zwiększamy statystyki oraz znajdujemy i kupujemy coraz potężniejsze bronie.

Rozgrywka w drugiej odsłonie Zombie Shooter’a przypomina poprzednie produkcje dewelopera. Gracz prowadzi postać celując i strzelając myszką. Na ekranie pojawiają się prawdziwe hordy przeciwników – w wielu scenach jest ich grubo ponad setkę. Do naszej dyspozycji oddano pokaźny arsenał, na który składa się około 60 broni i wyposażenie dodatkowe. Niejednokrotnie otrzymujemy też dostęp do dział i pojazdów.

Oprócz wspomnianej kampanii dla jednego gracza twórcy przygotowali dwa dodatkowe tryby: Survive i Gun Stand. W pierwszym z nich musimy po prostu przetrwać jak najdłużej. W drugim obsługujemy działo atakowane z czterech stron przez zombie. Pomiędzy kolejnymi, coraz mocniejszymi falami nieumarłych otrzymujemy możliwość ulepszenia jednego z kilku elementów broni i osłon.

Oprawa wizualna produkcji stoi na średnim poziomie. Akcja została ukazana w rzucie izometrycznym za pomocą grafiki dwuwymiarowej. Większość misji rozgrywa się w nocy, więc przeważnie w grze panuje ponura, szara kolorystyka. Sporo elementów otoczenia – jak skrzynie czy wybuchowe beczki – może ulec destrukcji. Gra jest też dość krwawa – fragmenty wybuchających przeciwników rozbryzgują się po okolicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 117 ocen czytelników.

Gry podobne do Zombie Shooter 2

Wymagania wiekowe Zombie Shooter 2

16+

Wymagania sprzętowe Zombie Shooter 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.7 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows 98/2000/XP

Zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych w ramach akcji The Indie Gala

wiadomość6 grudnia 2011

Ruszyła akcja The Indie Gala, pozwalająca za dowolną kwotę zaopatrzyć się w pakiet gier niezależnych na PC. Jest to doskonała okazja na uzupełnienie swojej kolekcji, a także wsparcie organizacji charytatywnych.