Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Alien Shooter: Vengeance (PC)

Alien Shooter: Vengeance PC

Alien Shooter 2

Druga odsłona prostej, ale wciągająca strzelanki, w której walczymy z hordami tytułowych obcych. W kolejnych misjach zmagamy się nawet z setką przeciwników naraz. Twórcy przygotowali około 50 rodzajów uzbrojenia oraz 20 gadżetów specjalnych.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Alien Shooter: Vengeance (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8września2006

23lutego2007

pudełko PL

Alien Shooter 2 (w USA wydana pod tytułem Alien Shooter: Vengeance) to rozbudowana kontynuacja niskobudżetowej gry zręcznościowej z 2003 roku. W drugiej części niezmienione pozostało jedynie główne założenie gry, czyli masowa eksterminacja obcych. Na naszej drodze stanie do 100 potworów jednocześnie (do 10 000 na jednej mapie), do ich likwidacji posłuży nam aż 50 rodzajów uzbrojenia - od standardowych pistoletów, karabinów, shotgunów i granatów począwszy, na miotaczach ognia, lodu i broni zmniejszającej skończywszy. Do dyspozycji gracza oddano także 20 rodzajów gadżetów jak np. latarki, radary czy roboty bojowe. Alien Shooter 2 został wzbogacony o elementy RPG – rozwijamy współczynniki naszej postaci, takie jak siła, inteligencja, zręczność, celność, leczenie, posługiwanie się poszczególnymi typami broni itd. Na ekranie kreacji postaci, obok płci i wyglądu naszego herosa, wybieramy także jedną umiejętność specjalną (m.in. widzenie w ciemności, wampiryzm, szybsze zdobywanie doświadczenia, hipnoza). Nie zabrakło również zadań pobocznych i postaci niegrywalnych (NPC), amunicję uzbrojenie i apteczki kupujemy w specjalnych stacjach zaopatrzeniowych za pieniądze zebranie w trakcie gry. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą w stosunku do części pierwszej jest znaczna poprawa oprawy wizualnej, pomimo iż dalej mamy do czynienia z rzutem izometrycznym i dwuwymiarową grafiką, autorzy zaimplementowali efekty pogodowe, dynamiczne cienie i oświetlenie (w tym możliwość niszczenia źródeł światła) oraz obsługę większej rozdzielczości. Gra zawiera kampanię oraz tryb Survive, w którym musimy jak najdłużej odpierać ataki nadciągających zewsząd obcych. Nie zabrakło również trybu multiplayer.

W Polsce gra Alien Shooter 2 została wydana w pakiecie zatytułowanym Alien Shooter Złota Edycja, zawierającym także pierwszą cześć wraz z dodatkiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 2 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1121 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Gry podobne do Alien Shooter: Vengeance

Klasyfikacja PEGI Alien Shooter: Vengeance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Debiut angielskojęzycznego Alien Shooter: Venegance
Debiut angielskojęzycznego Alien Shooter: Venegance

wiadomość6 lutego 2007

Przedstawiciele firmy CDV Software Entertainment ogłosili, że gra Alien Shooter: Venegance, stworzona przez rosyjskie studio Sigma-Team właśnie trafiła do sprzedaży na terenie Ameryki Północnej.

Jutro w Sieci pojawi się demo Alien Shooter 2
Jutro w Sieci pojawi się demo Alien Shooter 2

wiadomość25 czerwca 2006

Wersję demonstracyjną dobrze rokującej na przyszłość pecetowej strzelaniny pt. Alien Shooter 2 zapowiedziano pod koniec ubiegłego miesiąca. Teraz wiemy już dokładnie, co zaoferuje edycja pokazowa nowego dzieła pracowników Sigma Team. Przypomnijmy, iż gotowa gra trafi do sklepów w ciągu najbliższych miesięcy za sprawą niemieckiej firmy CDV Software Entertainment.

Już wkrótce zagramy w demo Alien Shooter 2
Już wkrótce zagramy w demo Alien Shooter 2

wiadomość29 maja 2006

Z blisko pięćdziesięcioma różnymi gatunkami przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji spotkamy się w drugiej części zręcznościówki pt. Alien Shooter. Masową eksterminację wrogo nastawionych kosmitów w pełnej wersji rozpoczniemy w lipcu bieżącego roku, ale edycja demonstracyjna ujrzy światło dzienne nieco wcześniej, bo za około dwa tygodnie.