Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Restricted Area (PC)
OkładkaRestricted Area (PC)

Restricted Area PC

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Restricted Area Premiera PC

17września2004

pudełko PL

22marca2005

producent: Master Creating wydawca: Whiptail Interactive wydawca PL: TopWare Poland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Restricted Area

Diablo II

Sacred

Beyond Divinity

Restricted Area to gra należąca do gatunku określanego mianem action/RPG, której akcja umiejscowiona została w mrocznej przyszłości porównywalnej do tej, z którą mieliśmy okazję zetknąć się w filmie „Łowca Androidów”. Jeżeli chodzi o typ rozgrywki, autorzy bez zająknięcia porównują swoje dzieło do legendarnego Diablo II. Do przejścia czeka szereg zadań głównych (każde można wykonać na kilka różnych sposobów) połączonych interesującą i nieliniową fabułą, a ponadto można wykonać niemal nieskończoną ilość automatycznie generowanych mniejszych zadań, tzw. subquestów. Na początku gry możemy wybrać którą z czterech dostępnych postaci będziemy kierować, tj. żołnierz elitarnych jednostek wojskowych specjalizujący się we wszelkiego rodzaju broniach, specjalista komputerowy chroniony przez latającego wokół niego robota, mistrz japońskich stylów walki w zwarciu oraz postać stosująca siły PSI, czyli mag przyszłości (każda z postaci posiada około piętnastu unikalnych dla siebie umiejętności plus również piętnaście umiejętności dostępnych dla wszystkich). Następnie czeka już wyłącznie właściwa rozgrywka, głównie walka i rozwijanie postaci.

  • Własny, stworzony specjalnie na potrzeby gry engine o nazwie IRIS, potrafiący generować bogatą w szczegóły grafikę w wysokiej rozdzielczości.
  • Miejsce akcji ukazane w rzucie izometrycznym. Kilkanaście różnorodnych lokacji, w których toczy się akcja gry: miast przyszłości, spustoszone ziemie, cyberspace, itd.
  • Około dziesięciu różnego typu dostępnych broni: pistolety, shotguny, plasmaguny, itp. plus dodatkowe ulepszenia np. celownik laserowy.
  • Nastrojowa ścieżka dźwiękowa stworzona przez kilkukrotnie już nagradzanych za swoją twórczość Carla Larrsona i Yakoff’a Oskanoff’a.
  • Wsparcie dla twórców MOD’ów: język skryptowy, edytor map i około dwudziestu drobniejszych narzędzi pozwalających w łatwy i przyjemny sposób modyfikować grę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Restricted Area cena w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Restricted Area

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Restricted Area Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 2.1 GB HDD