Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Nations (PC)

Alien Nations 2 PC

The Nations

Alien Nations 2 to kontynuacja wydanej w 1999 roku strategii czasu rzeczywistego (RTS), za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Neo Software.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny | 2D | multiplayer

PC Windows
Okładka The Nations (PC)

producent: Neo Software

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22czerwca2001

29sierpnia2001

pudełko PL

The Nations to sequel strategicznej gry z cyklu kolonizacji, budowania osady, rozwoju i ekspansji zatytułowanej The Alien Nations. Podobnie jak w Settlers główny nacisk położony jest na rozwój i budowę a nie na walkę. Do wyboru mamy trzy rasy: Pimmonowie, Amazonki oraz Sajikisi, z których każda posiada unikalne cechy i umiejętności. Grę można zakończyć na dwa różne sposoby, satysfakcjonujące zarówno graczy lubiących brutalną siłę jak i tych którzy rozwiązują problemy drogą pokojową. Gracz sam decyduje czy celem będzie podbicie wszystkich innych ras, czy nastawi się raczej na zjednoczenie ich pod pokojowymi rządami.

W The Nations pojawiło się wiele nowych możliwości, m.in. możemy ustanawiać trasy handlowe lub rozwiązywać dyplomatycznie konflikty. Ważną innowacją jest wprowadzenie podziałów wewnątrz ras, z których każda składa się z kilku różnych plemion. Rozpoczynamy kontrolując jedno z nich, podejmując decyzje które zadowolą poddanych, przysparzając krajowi bogactwa i prosperity. Jeżeli uda nam się zaspokoić wszelkie potrzeby naszego plemienia inne zaczną się do nas przyłączać. Można nawet pokusić się o zjednoczenie wszystkich plemion tworząc jedno duże państwo.

Zaawansowana sztuczna inteligencja zarządza wszystkimi jednostkami zarówno wrogimi jak i naszymi, wykonując przydzielone im zadania. Posiadają również własną inwencję przejawiającą się np. w budowaniu domostw na własną rękę gdy znajdą wystarczająco dużo miejsca w możliwym do zamieszkania terenie.

  • Każda postać ma swój własny wygląd łącznie z rozróżnieniem płci.
  • Doba podzielona na cykle dnia i nocy.
  • Realistyczny przyrost populacji przez narodziny.
  • Znaczne różnice między rasami, z których każda posiada własne unikalne umiejętności.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1243 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Nations

12+

Wymagania sprzętowe Alien Nations 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Alien Nations 2 - recenzja gry
Alien Nations 2 - recenzja gry

Recenzja 24 września 2001, 10:59

Alien Nations 2 to gra prześlicznie przygotowana od strony graficznej. Każdy szczegół scenograficzny został tu dokładnie wycyzelowany, a świat mieni się feerią radosnych kolorów. Mieszkańcy spacerują wśród ładnych drzewek i kwiatuszków, zbierają owoce, budują zgrabne i bajkowo wyglądające gmachy. Ten świat możesz oglądać zarówno z dość sporego oddalenia (ułatwia to zabawę w przypadku stworzenia rozległej osady), jak i w dużym zbliżeniu. Autorzy przygotowali również wizualne efekty związane ze zmianą pory dnia i dzięki temu widzimy zarówno szarość poranka, rozsłonecznione południe i różowy blask zbliżającego się zachodu słońca.