Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SpellForce: Shadow of the Phoenix (PC)

SpellForce: Shadow of the Phoenix PC

Drugi oficjalny dodatek do ciepło przyjętej gry Spellforce: The Order of Dawn. Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym rozszerzeniu, The Breath of Winter, w Shadow of the Phoenix zagrożeniem dla uniwersum zostaje tajemniczy nekromanta.

To jest dodatek do gry SpellForce: Zakon Świtu.

Strategiczne | fantasy | RTS | elementy RPG

PC Windows
Okładka SpellForce: Shadow of the Phoenix (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2004

22kwietnia2005

pudełko PL

Spellforce: Shadow of the Phoenix jest drugim oficjalnym rozszerzeniem do produkcji stanowiącej połączenie gry strategicznej oraz cRPG zatytułowanej Spellforce: The Order of Dawn.

Dodatek oferuje blisko czterdzieści godzin emocjonującej zabawy. Nowa kampania rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyła się historia przedstawiona w pierwszym rozszerzeniu do gry tj. Spellforce: The Breath of Winter. Tym razem zagrożeniem dla świata gry jest tajemniczy nekromanta, który zniewolił potężnego boga, aby wykorzystywać jego zdolności przeciwko wszystkiemu, co żyje. W pierwszej kolejności wskrzesił on i uczynił swoimi sługami trzynastu magów, którzy dawno temu walczyli między sobą o władzę nad światem. Tylko właściwie wykorzystana moc zawarta w legendarnym kamieniu feniksa może zniweczyć wysiłki nekromanty.

Bohater, w którego postać wciela się gracz musi powstrzymać świat gry przed ponowną zagładą. Aby tego dokonać musi przejść szereg prób i testów, które udowodnią, że jest on odpowiednim kandydatem do wykonania tego zadania. Przede wszystkim gracz ma za zadanie zdobyć ostrze cienia, ponieważ podobno tylko ono potrafi uwolnić moc zawartą w kamieniu feniksa. Jednak ten legendarny miecz znajduje się w posiadaniu bliżej nieokreślonego wojownika z Urgath. Wraz z rozwojem wydarzeń łączymy z nim siły i razem walczymy, aby zapobiec zagrożeniu. W sumie w skład nowej kampanii dla pojedynczego gracza wchodzi dokładnie trzynaście map.

Dzięki Spellforce: Shadow of the Phoenix nasza postać może osiągnąć nawet pięćdziesiąty poziom doświadczenia. Na dodatek nie trzeba zaczynać rozgrywki od nowa, ponieważ istnieje możliwość importowania już posiadanej postaci zarówno z Order of Dawn jak i Breath of Winter. W ramach dodatku znajduje się blisko 40 nowych zaklęć magicznych oraz około 150 nowych przedmiotów. Całkowitą nowością jest możliwość modyfikowania zarówno ich wyglądu jak i działania podczas zabawy. Ponadto każda z dostępnych w grze ras otrzymała po dwa nowe typy jednostek oraz budynków. Zaś na potrzeby trybu multiplayer przygotowano dokładnie 25 nowych map. Z czego 15 wchodzi w skład trybu kooperacji, który został dodany w pierwszym rozszerzeniu do gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 683 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SpellForce: Shadow of the Phoenix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SpellForce: Shadow of the Phoenix

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 4 lub lepszy)
  • 2GB HDD
Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend (26-28 czerwca)
Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend (26-28 czerwca)

wiadomość27 czerwca 2009

Obniżki na Steamie, przeceniony Red Alert 3 w EA Store oraz Spellforce i The Guild w serwisie Good Old Games – to najważniejsze promocje, jakimi wydawcy chcą skusić graczy w ten weekend, sprzedając tytuły poprzez sieci cyfrowej dystrybucji. Z myślą o Was przygotowaliśmy zestawienie produktów, które do końca niedzieli (a w niektórych przypadkach nawet w poniedziałek) dostępne będą po niższej cenie.

Phenomic wraca na rynek z grą Battleforge
Phenomic wraca na rynek z grą Battleforge

wiadomość8 lutego 2008

Firma Phenomic wraca na rynek komputerowy pod banderą Electronic Arts. Przygotowywana przez nią gra, Battleforge, została objawiona na teaserowej stronie internetowej.

Serie SpellForce, Gothic i The Guild w kosmicznym wydaniu
Serie SpellForce, Gothic i The Guild w kosmicznym wydaniu

wiadomość12 listopada 2007

Nie ma nic bardziej pociągającego dla maniaka gier komputerowych jak różnego rodzaju oferty premierowe takich produkcji, których wypatruje się z utęsknieniem. W końcu to dla kolekcjonera nie lada gratka dysponować czymś, o czym zwykły nabywca, zwykłej szarej wersji niezwykłej gry może tylko pomarzyć.

Twórcy cyklu SpellForce będą pracować dla Electronic Arts
Twórcy cyklu SpellForce będą pracować dla Electronic Arts

wiadomość23 sierpnia 2006

Koncern Electronic Arts powiększył swoją wielką rodzinę. Po przejęciu firmy Mythic Entertainment w czerwcu bieżącego roku, amerykański potentat zainteresował się studiem Phenomic Game Development, znanym z produkcji cyklu SpellForce.

Pierwszy dodatek do SpellForce II w drodze
Pierwszy dodatek do SpellForce II w drodze

wiadomość19 lipca 2006

Zgodnie z panującymi ostatnio trendami JoWood postanowił skorzystać z popularności swojej nowej mieszanki RPG z RTS-em i postanowił wzbogacić ją o dodatek. Będzie nim Dragon Storm, pierwszy oficjalny add-on do gry SpellForce II: Czas Mrocznych Wojen.