Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SpellForce: Shadow of the Phoenix (PC)
OkładkaSpellForce: Shadow of the Phoenix (PC)

SpellForce: Shadow of the Phoenix PC

Drugi oficjalny dodatek do ciepło przyjętej gry Spellforce: The Order of Dawn. Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym rozszerzeniu, The Breath of Winter, w Shadow of the Phoenix zagrożeniem dla uniwersum zostaje tajemniczy nekromanta.

To jest dodatek do gry SpellForce: Zakon Świtu.

Strategiczne | fantasy | RTS | elementy RPG

SpellForce: Shadow of the Phoenix Premiera PC

12listopada2004

pudełko PL

22kwietnia2005

producent: Phenomic wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Spellforce: Shadow of the Phoenix jest drugim oficjalnym rozszerzeniem do produkcji stanowiącej połączenie gry strategicznej oraz cRPG zatytułowanej Spellforce: The Order of Dawn.

Dodatek oferuje blisko czterdzieści godzin emocjonującej zabawy. Nowa kampania rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyła się historia przedstawiona w pierwszym rozszerzeniu do gry tj. Spellforce: The Breath of Winter. Tym razem zagrożeniem dla świata gry jest tajemniczy nekromanta, który zniewolił potężnego boga, aby wykorzystywać jego zdolności przeciwko wszystkiemu, co żyje. W pierwszej kolejności wskrzesił on i uczynił swoimi sługami trzynastu magów, którzy dawno temu walczyli między sobą o władzę nad światem. Tylko właściwie wykorzystana moc zawarta w legendarnym kamieniu feniksa może zniweczyć wysiłki nekromanty.

Bohater, w którego postać wciela się gracz musi powstrzymać świat gry przed ponowną zagładą. Aby tego dokonać musi przejść szereg prób i testów, które udowodnią, że jest on odpowiednim kandydatem do wykonania tego zadania. Przede wszystkim gracz ma za zadanie zdobyć ostrze cienia, ponieważ podobno tylko ono potrafi uwolnić moc zawartą w kamieniu feniksa. Jednak ten legendarny miecz znajduje się w posiadaniu bliżej nieokreślonego wojownika z Urgath. Wraz z rozwojem wydarzeń łączymy z nim siły i razem walczymy, aby zapobiec zagrożeniu. W sumie w skład nowej kampanii dla pojedynczego gracza wchodzi dokładnie trzynaście map.

Dzięki Spellforce: Shadow of the Phoenix nasza postać może osiągnąć nawet pięćdziesiąty poziom doświadczenia. Na dodatek nie trzeba zaczynać rozgrywki od nowa, ponieważ istnieje możliwość importowania już posiadanej postaci zarówno z Order of Dawn jak i Breath of Winter. W ramach dodatku znajduje się blisko 40 nowych zaklęć magicznych oraz około 150 nowych przedmiotów. Całkowitą nowością jest możliwość modyfikowania zarówno ich wyglądu jak i działania podczas zabawy. Ponadto każda z dostępnych w grze ras otrzymała po dwa nowe typy jednostek oraz budynków. Zaś na potrzeby trybu multiplayer przygotowano dokładnie 25 nowych map. Z czego 15 wchodzi w skład trybu kooperacji, który został dodany w pierwszym rozszerzeniu do gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 690 głosów czytelników.

SpellForce: Shadow of the Phoenix cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SpellForce: Shadow of the Phoenix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

SpellForce: Shadow of the Phoenix Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 4 lub lepszy)
  • 2GB HDD