Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka AquaNox (PC)

AquaNox PC

AquaNox to kontynuacja, wydanego w 1997 roku futurystycznego symulatora łodzi podwodnej - Archimedean Dynasty. Akcja gry osadzona została w XXVII wieku, a gracz wciela się w Emeralda „Dead Eye” Flinta, który musi stawić czoła potworom z morskich głębin.

Symulacje | FPP | science fiction | okręty podwodne | pod wodą

PC Windows
Okładka AquaNox (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2001

26marca2002

pudełko PL

AquaNox to sequel popularnego symulatora łodzi podwodnych Archimedean Dynasty. W XXVII wieku ludzkość opuściła zniszczoną powierzchnię Ziemi i zamieszkuje morskie głębiny. Eksperymenty naukowe prowadzone w tajnych laboratoriach wymknęły się z pod kontroli, niosąc za sobą tragiczne konsekwencje. Jaskinie ukryte dotychczas pod płytami kontynentalnymi otworzyły się, uwalniając straszliwe bestie. Potwory te to starożytni bogowie, aż do teraz zamknięci jako więźniowie.

Gracz wciela się w poznanego już w pierwszej części Emeralda „Dead Eye” Flinta, który musi walczyć z uwolnionymi potworami, zarażonymi mieszkańcami głębin, rebeliantami oraz innymi przeciwnościami losu. Gra oparta jest o nowy, trójwymiarowy engine graficzny „Krass”, odpowiedzialny za realistyczne przedstawienie 8000. kilometrów kwadratowych dna morskiego (podwodne jaskinie, klify, oraz kilkaset naturalnie pływających obiektów - niektóre z nich wykonane z ponad 5000. polygonów).

  • Bogata fabuła, ponad 50 misji o różnorodnych celach.
  • Opcje rozgrywki w trybie single i multiplayer.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do AquaNox

Wymagania wiekowe AquaNox

12+

Wymagania sprzętowe AquaNox

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium III 500MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D
AquaNox - recenzja gry
AquaNox - recenzja gry

Recenzja 17 kwietnia 2002, 11:10

Łodzią?! Nie jest to raczej najtrafniejsza nazwa dla futurystycznych pojazdów, którymi można się poruszać w grze. Co by to jednak nie było, zachowuje się mniej więcej zgodnie z prawami fizyki. Nie można więc wykonywać manewrów znanych z samolotów, nikt w Aquanox niestety nie będzie mógł kręcić "beczki", czy też pływać do góry nogami. Wielka szkoda, gdyż walka na pewno by na tym zyskała, bez tego dostępne manewry są mocno ograniczone. Czasem niezwykle trudno jest uciec od dwóch torped, które zostały wystrzelone z dwóch stron. Na pocieszenie powiem, że jeśli się to jednak uda, satysfakcja jest tak wielka, że niewiele dokonanych wcześniej komputerowych przewag może z tym się równać.