Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2015, 13:17

The Escapists: The Walking Dead zadebiutuje 30 września na PC i Xboksie One

Firma Team17 zapowiedziała, że The Escapists: The Walking Dead, połączenie gry The Escapists z komiksowym uniwersum The Walking Dead, trafi 30 września na PC oraz Xboksa One. Podano także ceny obu wersji.

Niecałe trzy miesiące miną od oficjalnej zapowiedzi do premiery The Escapists: The Walking Dead. Firma Team17 ogłosiła, że prace nad grą są już na ukończeniu, a sama produkcja trafi do graczy 30 września. Za wersję na PC zapłacimy 17,99 dolarów (około 68 złotych), zaś na Xboksa One – 19,99 dolarów (około 75 złotych).

Tym razem za grę odpowiada samo Team17, które w przypadku The Escapists było jedynie wydawcą. - The Escapists: The Walking Dead zadebiutuje 30 września na PC i Xboksie One - wiadomość - 2015-09-25
Tym razem za grę odpowiada samo Team17, które w przypadku The Escapists było jedynie wydawcą.
The Escapists: The Walking Dead zadebiutuje 30 września na PC i Xboksie One - ilustracja #2

Grę z komiksowym uniwersum łączy nie tylko postać głównego bohatera. W czasie naszej przygody napotkamy wiele innych postaci, których fani The Walking Dead rozpoznają od razu. Ponadto odwiedzimy znane lokacje (np. szpital Harrison Memorial czy rodzinną farmę Greene'ów), zaś przy pomocy craftingu wytworzymy przedmioty utożsamiane z niektórymi ocalałymi – np. katanę Michonne.

Tytuł ten łączy w sobie rozgrywkę i stylistykę z The Escapists, nieźle przyjętego symulatora ucieczki z więzienia, ze światem znanym z komiksów The Walking Dead. Wcielamy się w Ricka Grimesa, lidera grupy ocalałych podczas apokalipsy zombie, a naszym zadaniem jest przetrwanie w niegościnnym środowisku. Dokonujemy tego przez zarządzanie zasobami, wytwarzanie niezbędnych narzędzi, powstrzymywanie ataków nieumarłych lub opuszczanie kryjówki, gdy stanie się ona zbyt niebezpieczna. Jednocześnie, by utrzymać dobre morale, czasem będziemy musieli pomóc swoim towarzyszom w prostych, codziennych zadaniach. Gra rozbuduje nieco system walki, poza tym jednak mechanika pozostanie w dużej mierze niezmieniona. Team17 nie polepszyło też oprawy wizualnej – nadal mamy do czynienia z widokiem z lotu ptaka i dwuwymiarową stylistyką rodem z 8-bitowych klasyków.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Escapists: The Walking Dead
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
The Escapists: The Walking Dead

The Escapists: The Walking Dead