Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2015, 14:05

autor: Draug

The Escapists: The Walking Dead – zombie w spin-offie gry o więziennych ucieczkach

Firma Team17 zapowiedziała The Escapists: The Walking Dead – spin-off wydanej w lutym gry polegającej na planowaniu i realizowaniu ucieczek z więzień. W nowej wersji gracze wykorzystają te same mechanizmy rozgrywki do przetrwania w komiksowym świecie po apokalipsie zombie. Tytuł powstaje z myślą o pecetach i Xboksie One.

The Walking Dead po raz kolejny szturmuje rynek gier wideo – tym razem w niecodziennym połączeniu z symulatorem ucieczek z więzienia. - The Escapists: The Walking Dead – zombie w spin-offie gry o więziennych ucieczkach - wiadomość - 2015-07-08
The Walking Dead po raz kolejny szturmuje rynek gier wideo – tym razem w niecodziennym połączeniu z symulatorem ucieczek z więzienia.
The Escapists: The Walking Dead w skrócie:
  • Producent: Team17
  • Gatunek: survivalowa gra action-adventure
  • Cechy szczególne: miejsca i postacie z komiksowego The Walking Dead; nacisk na zbieranie przedmiotów i tworzenie z nich przydatnych narzędzi; trochę więcej walki niż w oryginalnym The Escapists
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne
  • Termin premiery: 2015?

Jeśli graliście w The Escapists – wydany kilka miesięcy temu quasi-sandboksowy symulator ucieczek z więzienia – ucieszy Was wieść, że jego wydawca, firma Team17, planuje dalej rozwijać tę markę. Wczoraj otrzymaliśmy na to namacalny dowód w postaci oficjalnej zapowiedzi gry The Escapists: The Walking Dead. Będzie to swego rodzaju spin-off pierwowzoru, oparty na komiksach Roberta Kirkmana (znanych w naszym kraju pod tytułem Żywe trupy). Tak jak w poprzedniej grze, zostaniemy rzuceni w pixel-artowe środowisko ukazane w widoku top-down, by przemykać przez różne miejsca przy użyciu własnego sprytu i zręczności – z tą jednak różnicą, że tym razem nie będziemy więźniami, a w dodatku na każdym kroku natkniemy się na krwiożercze zombie. Inaczej niż w przypadku The Escapists, za tworzenie omawianej gry nie odpowiada niezależne studio Mouldy Toof, lecz samo Team17. Produkcja wyjdzie na pecety i Xboksa One. Nie podano terminu premiery, ale spodziewałbym się jej jeszcze w tym roku, skoro IGN mogło już pokazać na gameplayu cały pierwszy poziom (filmik umieściłem na końcu niniejszej wiadomości).

W omawianym tytule pokierujemy bohaterem komiksowego pierwowzoru – policjantem Rickiem Grimesem, który budzi się w opustoszałym amerykańskim szpitalu ze śpiączki, by odkryć świat po apokalipsie zombie. W kolejnych etapach będziemy przemierzać znane fanom The Walking Dead lokacje, spotykając w nich kanoniczne postacie. W końcu uformujemy z nich grupę, co wymusi na nas dbanie o jej bezpieczeństwo w trakcie przepraw przez różne lokacje. Mechanizmy rozgrywki pozostaną z grubsza niezmienione względem wcześniejszej gry – ponownie bardzo istotną rolę odegra zaglądanie we wszystkie zakamarki i zbieranie rozmaitych, z pozoru nieprzydatnych przedmiotów, by łączyć je w użyteczne narzędzia. Konfrontacja z przeciwnikami w dalszym ciągu nie będzie zalecanym sposobem rozwiązywania problemów (jej unikanie ułatwi np. możliwość przekradania się szybami wentylacyjnymi), ale w razie, gdyby skończyły się inne opcje, nie pozostaniemy bezbronni – w The Escapists: The Walking Dead trafimy na więcej broni, a ponadto gra otrzyma zmodernizowany system walki.

Więcej informacji na temat omawianej produkcji mamy otrzymać przy okazji imprezy Comic-Con w San Diego, która odbędzie się w dniach 9-12 lipca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Escapists: The Walking Dead

The Escapists: The Walking Dead