Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 lipca 2015, 16:11

autor: Arantasar

Gwiezdne Wojny – młody Han Solo głównym bohaterem kolejnego spin-offu

Wytwórnia filmowa Lucasfilm ogłosiła, że głównym bohaterem jednego z filmów z serii Star Wars Anthology będzie młody Han Solo. Za kamerą staną Phil Lord i Chris Miller – duet znany z LEGO: Przygoda. Scenariusz tworzą ojciec i syn – Lawrence i Jon Kasdanowie. Pierwszy z nich pracował już nad V, VI i VII odsłoną sagi. Film ma trafić do kin w maju 2018 roku. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie odtwórcą głównej roli.

Bohaterem kolejnego spin-offa Gwiezdnych Wojen będzie młody Han Solo. - Gwiezdne Wojny – młody Han Solo głównym bohaterem kolejnego spin-offa - wiadomość - 2015-07-08
Bohaterem kolejnego spin-offa Gwiezdnych Wojen będzie młody Han Solo.

Lucasfilm, amerykańska wytwórnia filmowa odpowiedzialna za cykl Gwiezdnych Wojen ujawniła kolejne plany wydawnicze związane z tym uniwersum. Ogłoszono, że głównym bohaterem kolejnego spin-offa w ramach serii Star Wars Anthology będzie młody Han Solo.

Film zostanie wyreżyserowany przez Phila Lorda i Chrisa Millera. Ten amerykański duet odpowiada za takie produkcje jak LEGO: Przygoda, Klopsiki i inne zjawiska pogodowe oraz cykl komedii kryminalnych Jump Street, w których główne role grają Channing Tatum i Jonah Hill. Reżyserzy mają świadomość tego, że biorą na siebie dużą odpowiedzialność, tworząc dzieło osadzone w świecie uwielbianym przez miliony widzów:

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu z jednym z największych bohaterów wszech czasów na licencji, w której byliśmy zakochani od czasów, których już nawet nie pamiętamy.

Nad scenariuszem pracuje inny duet. Ojciec i syn – Lawrence i Jon Kasdanowie. Pierwszy z nich współtworzył już poprzednie odsłony Gwiezdnych Wojen, pisząc scenopis dla piątego i szóstego epizodu, czyli Imperium kontratakuje i Powrotu Jedi. Starszy Kasdan bierze również udział w pracach nad scenariuszem do pierwszej odsłony nowej serii – Przebudzenie Mocy. Z kolei młodszy Jon ma na swoim koncie współpracę przy tworzeniu takich filmów jak W świecie kobiet czy The First Time, komediodramatów z zaakcentowanym wątkiem miłosnym. Był również zaangażowany w tworzenie seriali dla młodzieży – Luzaków i kujonów oraz Jeziora marzeń.

Niezatytułowany jeszcze spin-off ma przedstawiać losy Hana Solo sprzed słynnego spotkania w kantynie w Mos Eisley i ujawnić, w jaki sposób bohater grany w pierwotnej trylogii przez Harrisona Forda stał się charyzmatycznym przemytnikiem i złodziejem. Chociaż Disney nie będzie brał pod uwagę wydarzeń opowiedzianych wcześniej w ramach książek i komiksów tzw. Expanded Universe, to z uwagi na zaangażowanie starszego Kasdana w poprzednie części gwiezdnej sagi można założyć, że nie powinniśmy spodziewać się znacznych odstępstw od kanonu.

Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w młodego Hana Solo. Film ma trafić na ekrany w 25 maja 2018 roku. Warto dodać, że Harrison Ford pojawi się w roli doświadczonego już przemytnika w Przebudzeniu Mocy. Obraz ma zadebiutować 18 grudnia tego roku.

Star Wars Anthology to cykl samodzielnych spin-offów głównej osi fabularnej nowej serii Gwiezdnych Wojen reżyserowanej przez J.J. Abramsa. Każdy ma być utrzymany w nieco innym klimacie, a przedstawione w nich wydarzenia mają uzupełniać luki w historii uniwersum. Pierwsza odsłona cyklu – zatytułowana Rogue Onetrafi do kin 16 grudnia 2016 roku i opowie o grupie rebeliantów, próbujących wykraść plany powstającej Gwiazdy Śmierci. Produkcja ma być utrzymana w konwencji filmu wojennego. Co istotne, w Rogue One nie pojawią się Rycerze Jedi.

Ostatnia aktualizacja: 2015-07-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.