Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka AquaNox 2: Revelation (PC)

AquaNox 2: Revelation PC

Kolejna cześć podmorskiej symulacji - AquaNox, która zasłynęła w świecie w dużej mierze dzięki bardzo wyrafinowanej grafice. Gracz wciela się w postać Williama Drake’a, młodego pilota podwodnego frachtowca wyruszającego na poszukiwanie legendarnego skarbu swego przodka.

Symulacje | FPP | science fiction | pod wodą

PC Windows
Okładka AquaNox 2: Revelation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2002

AquaNox: Revelation to kolejna cześć podmorskiej symulacji - AquaNox, która zasłynęła w świecie w dużej mierze dzięki bardzo wyrafinowanej i efektownej grafice ukazującej możliwości drzemiące w kartach z układem GeForce 3 (a dokładnie programowalnych jednostkach Pixel i Vertex Shader). Jest rok 2666, a gracz wciela się w postać Williama Drake’a, młodego pilota podwodnego frachtowca wyruszającego na poszukiwanie swego dziedzictwa - legendarnego skarbu swego przodka. Jednak już na początku swej przygody zdaje sobie sprawę, że nie tylko on chce odnaleźć skarb. Jego niewinne pragnienie przygody bardzo szybko napotyka na chciwość, nienawiść i okrucieństwo innych. Nasz bohater musi przeciwstawić się temu i w około 30 misjach, bronią pokładową swej łodzi oczyścić sobie drogę do dziedzictwa.

Akcja gry toczy się w wielkim podmorskim świecie, pełnym miast i osad. W odróżnieniu od AquaNox tu wnętrza stacji podmorskich, pokoje, sale, itp. są w pełni wyrenderowane, możemy się po nich swobodnie poruszać i rozmawiać z napotkanymi ludźmi. Przypominam, że w AquaNox funkcję tą pełniło zwykłe menu. Zmianie poddany został także charakter samej gry, tzn. nie walczymy tu w obronie świata i ludzkości, tylko kierujemy się własnym interesem, podobnie jak ośmiu członków załogi naszego frachtowca. Dzięki takiemu zabiegowi, tj. zamknięciu ośmiu najemników w puszcze gdzieś w podmorskich odmętach, atmosfera gry stała się bardzo specyficzna i „niepewna”.

AquaNox: Revelation, podobnie jak poprzednie części łączy w sobie dynamiczne walki podwodne, elementy taktycznego planowania oraz nową, ciekawszą fabułę. Do produkcji gry wykorzystany został zmodyfikowany silnik o nazwie „Krass Engine”, co gwarantuje najwyższej jakości efekty wizualne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Gry podobne do AquaNox 2: Revelation

Klasyfikacja PEGI AquaNox 2: Revelation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe AquaNox 2: Revelation

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256MB RAM, 64MB akcelerator 3D, 1 GB HDD

AquaNox 2: Revelation - przed premierą
AquaNox 2: Revelation - przed premierą

Przed premierą 20 listopada 2002, 11:37

Kilkadziesiąt lat później żandarmeria wojskowa dokonuje aresztowania jednego z najbardziej krwiożerczych piratów pośród niespokojnych wód świata Aqua’y – Juana Garcii Lopeza. Pewne fragmenty jego przesłuchań wskazują niezbicie, iż pojmany dotarł do miejsca spoczynku legendarnej Gwiazdy Głębin, lecz chroniąca ją mroczna aura nawet jego powstrzymała od sięgnięcia po skarb. Jego umiejscowienia kapitan Lopez nie zdradza aż do końca swych dni, gdy ginie stracony w rok po swoim pojmaniu.