Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka AquaNox 2: Revelation (PC)
OkładkaAquaNox 2: Revelation (PC)

AquaNox 2: Revelation PC

Kolejna cześć podmorskiej symulacji - AquaNox, która zasłynęła w świecie w dużej mierze dzięki bardzo wyrafinowanej grafice. Gracz wciela się w postać Williama Drake’a, młodego pilota podwodnego frachtowca wyruszającego na poszukiwanie legendarnego skarbu swego przodka.

Symulacje | FPP | science fiction | okręty podwodne | pod wodą

AquaNox 2: Revelation Premiera PC

22listopada2002

producent: Massive Development wydawca: JoWooD Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do AquaNox 2: Revelation

Freespace 2

Diluvion

Privateer 2: The Darkening

AquaNox: Revelation to kolejna cześć podmorskiej symulacji - AquaNox, która zasłynęła w świecie w dużej mierze dzięki bardzo wyrafinowanej i efektownej grafice ukazującej możliwości drzemiące w kartach z układem GeForce 3 (a dokładnie programowalnych jednostkach Pixel i Vertex Shader). Jest rok 2666, a gracz wciela się w postać Williama Drake’a, młodego pilota podwodnego frachtowca wyruszającego na poszukiwanie swego dziedzictwa - legendarnego skarbu swego przodka. Jednak już na początku swej przygody zdaje sobie sprawę, że nie tylko on chce odnaleźć skarb. Jego niewinne pragnienie przygody bardzo szybko napotyka na chciwość, nienawiść i okrucieństwo innych. Nasz bohater musi przeciwstawić się temu i w około 30 misjach, bronią pokładową swej łodzi oczyścić sobie drogę do dziedzictwa.

Akcja gry toczy się w wielkim podmorskim świecie, pełnym miast i osad. W odróżnieniu od AquaNox tu wnętrza stacji podmorskich, pokoje, sale, itp. są w pełni wyrenderowane, możemy się po nich swobodnie poruszać i rozmawiać z napotkanymi ludźmi. Przypominam, że w AquaNox funkcję tą pełniło zwykłe menu. Zmianie poddany został także charakter samej gry, tzn. nie walczymy tu w obronie świata i ludzkości, tylko kierujemy się własnym interesem, podobnie jak ośmiu członków załogi naszego frachtowca. Dzięki takiemu zabiegowi, tj. zamknięciu ośmiu najemników w puszcze gdzieś w podmorskich odmętach, atmosfera gry stała się bardzo specyficzna i „niepewna”.

AquaNox: Revelation, podobnie jak poprzednie części łączy w sobie dynamiczne walki podwodne, elementy taktycznego planowania oraz nową, ciekawszą fabułę. Do produkcji gry wykorzystany został zmodyfikowany silnik o nazwie „Krass Engine”, co gwarantuje najwyższej jakości efekty wizualne.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI AquaNox 2: Revelation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

AquaNox 2: Revelation Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • 1 GB HDD